Empik #premieryonlie Filip Zawada

Filip Zawada – 25 marca, godz. 18:00

„Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” (Wydawnictwo Znak) to nowa powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike 2020 Filipa Zawady – pisarza, który przejmująco dosadnie i szczerze pokazuje, jak niebezpiecznie jest zgrywać bohatera, w szczególności przed samym sobą. Opowiadając o miłości i przemocy, mistrzowsko balansuje na granicy tragedii i komedii. O absolutnie niepodrabialny i wyjątkowy w polskiej literaturze głos Zawadę zapyta Katarzyna Borowiecka podczas spotkania online.
 
Dziadek Szczepan. Samolubny i zgryźliwy, szowinista starej daty i samozwańczy mentor. Dnie spędza na starej kanapie z ukraińskiego burdelu, a nocami terroryzuje sąsiadów rykiem saksofonu. Tymczasem jego wnuk, bohater tej historii, dopiero wchodzi w świat dorosłych ludzi. Wkrótce przekona się, że spadki mogą być niezwykle kosztowne dla spadkobierców. 
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
 
Empik/Zdjęcie główne: Empik