Empik #premieryonline 9 września: R.J.Palacio

R.J. Palacio – środa, 9 września, godz. 18:00

Dzięki formatowi cyklu #premieraonline, polscy czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać z pisarką R.J. Palacio o jej najnowszej powieści „Biały ptak” (Wydawnictwo Albatros) – niezapomnianej historii o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia. Spotkanie z autorką poprowadzi Justyna Suchecka. 
 
Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła. Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być życzliwymi i pomocnymi dla innych. Historia opowiedziana w „Białym ptaku” przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze. Nawet w czasach, kiedy można za to zapłacić najwyższą cenę. Nawet jeśli jest się tylko dzieckiem.
 
W zorganizowaną przez R.J. Palacio akcję społeczną „Wybierz Dobro” (Choose Kind) włączyły się tysiące szkół, również szkoły polskie. W „Białym ptaku” autorka sięga do historii II wojny światowej, aby pokazać, że wartości, dzięki którym uratowano życie dziesiątkom tysięcy ludzi, są ważne także dzisiaj.
 
https://www.facebook.com/empikcom