Empik #premieryonline Marek Krajewski

Marek Krajewski, 6 maja 2021, godz. 18:00

Wojna szpiegów w Wolnym Mieście Gdańsk

Marek Krajewski, mistrz klimatycznych kryminałów, drobiazgowo oddających realia życia w międzywojennej Polsce, powraca z najnowszą powieścią z serii o Edwardzie Popielskim. Akcja „Miasta szpiegów” (Wydawnictwo Znak) toczy się w 1933 roku.
 
Tym razem lwowski komisarz o pseudonimie „Łyssy” udaje się do Wolnego Miasta Gdańsk – centrum rywalizacji wywiadów niespokojnych europejskich państw. Szybko odkrywa mroczną stronę miasta, dalece odmienną od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. Portowe zaułki przepełnione są przemocą i nędzą, a wzburzone fale zimowego morza często zamykają się nad głowami kolejnych ofiar, które wiedziały zbyt dużo. Popielskiego czeka pierwsze starcie z Abwehrą, które o włos nie kończy się tragicznie.
 
O szczegóły najnowszej części pełnych brutalności perypetii Popielskiego fani serii będą mogli zapytać Marka Krajewskiego podczas spotkania autorskiego wokół książki. Wydarzenie zaplanowane jest na 6 maja, a rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom, a w trakcie każdej z nich internauci mają możliwość zadawania gościom pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Empik/Zdjęcie główne:Empik