Eros Now może sprzedać swój serwis OTT firmie Apple.

Eros Now być może sprzeda swój serwis OTT firmie Apple. Tym samym marka zyska od razu to, na co inni pracowali od lat w branży.

Apple jako jeden z globalnych graczy prowadzących swoje działania w przestrzeni internetowej nie posiada własnej wideo-platformy streamingowej. Choć już od dłuższego czasu chodzą plotki, iż poszukuje możliwości rozwinięcia skrzydeł w branży wideo i próbuje podejmować pewne działania przy pomocy swojego serwisu Apple Music. to jednak do globalnych graczy jest mu daleko.

Okazje dał mu Eros. Hinduska firma posiadająca w swoim portfolio zagraniczne licencje do wielu tysięcy tytułów wideo oraz platformę streamingową Eros Now (75 proc. udziałów). Za swój serwis chce uzyskać równy jeden miliard dolarów. Eros prowadzi również rozmowy z Netflixem oraz Amazonem, jednak wydaje się, że to Apple uzyska przewagę w rokowaniach.

Dzięki tej transakcji Apple weszłoby na rynek OTT z impetem. Według danych TelevisionPost.com Eros Now w ostatnim roku zwiększył liczbę płatnych subskrybentów o 38 procent i obecnie ma ich 2,9 miliona oraz ponad 50 milionów uzytkowników darmowych. Zarobki w marcu bieżącego roku przekroczyły 14 milionów dolarów a oczekiwania na przyszły rok sięgają 40 milionów dolarów i 10 milionów w roku 2019.

Eros Now, to hinduska platforma streamingowa, której właścicielem jest producent filmowy Eros  International Plc i oferuje m.in. wszystkie swoje produkcje, w tym filmy fabularne jak i krótkometrażowe. Poprzez platformę udostępnia również własne produkcje telewizyjne, jak również materiały muzyczne największych gwiazd hinduskiego rynku muzycznego.

Więcej o serwisie pisalismy w tym artykule.