ESPN doczeka się własnego serwisu VOD.

Po tym, jak Disney zakupił technologiczną firmę, specjalizującą się kwestiami streamingu online Bamtech za ponad 1,5 miliard dolarów, postanowił osobiście stworzyć własny serwis VOD.

Ogłoszona decyzja Disneya będzie miała bezpośredni wpływ na wiele innych serwisów VOD, które obecnie oferują wiele produkcji tej firmy oraz dodatkowo wiele lubianych tytułów wyprodukowanych przez Pixar, Lucas Film czy Marvela, które należą do Disneya.

Jednak sam Disney nie ogranicza się do tytułów Marvela, ponieważ w swoim portfolio posiada również ESPN, całodobową stację telewizyjną o profilu sportowym. W ostatnim wywiadzie z prezesem Disneya, Robert Iger zdradził, że również ta stacja doczeka się serwisu na życzenie.

Już na początku przyszłego roku zostanie uruchomiony ESPN Plus, serwis oferujący kanały ESPN na żywo oraz w funkcji na życzenie. Odświeżona aplikacja ESPN pozwoli na dostęp do aktualnych wyników oraz do oglądania kanałów sportowych na żywo.

Nie ma jeszcze przedstawionej szczegółowej oferty samego dostępu do zawartości nowego serwisu. Mnożą się pytania, czy dostęp do serwisu online będzie powiązany z dostępem do wykupionych pakietów telewizyjnych czy też samodzielnym serwisem oraz najważniejsze nie są jeszcze znane ceny za dostęp.

Disney, po wieloletniej akwizycji bardzo dobrych marek jak Pixar, Marvel czy Lucas Film, Disney obserwując rozwój rynku streamingowego nie zamierza dłużej dzielić się przychodami z licencji. W 2019 roku planuje uruchomić własny serwis, jednak nie zarobi na tym, jeśli nie będzie on globalnym serwisem.