Estonia – katastrofa na morzu

28 września 1994 r. statek pasażerski M/S Estonia zatonął w drodze z Tallina do Sztokholmu. Zginęło 852 osób. Był to najgorszy wypadek morski w Europie od czasów II wojny światowej. Dwadzieścia sześć lat później rodziny ofiar oraz ocalali, wciąż szukają odpowiedzi na to, co naprawdę wydarzyło się tej pamiętnej wrześniowej nocy.

W serialu dokumentalnym „Estonia – katastrofa na morzu” Discovery ujawnia nowe fakty dotyczące tej tragedii. Nową produkcję discovery+ Originals można obejrzeć tylko na Playerze. Najnowsza produkcja discovery+ Originals zabiera widzów zza kulisy jednego z najtragiczniejszych wydarzeń morskich w historii powojennej Europy, a którego przyczyna do dziś owiana jest tajemnicą.

Przy użyciu nowych technologii ekipa podejmuje próbę dotarcia do wraku, aby udokumentować części, które nie zostały uwzględnione w poprzednich raportach. Natrafiają na  duża dziurę w kadłubie, które do tej pory nie została opisana w żadnych z ekspertyz. Powstaje pytanie, czy te doniesienia mogą podważyć oficjalny raport norweskiej Komisji Badań Wypadków (Accident Investigation Board).

Dostęp do kolekcji discovery+ możliwy jest już od  pakietu Start VOD na Playerze.

Discovery/TVN/Zdjęcie główne:Discovery/TVN