CLEVELAND, OH - NOVEMBER 02: Anthony Rizzo #44 of the Chicago Cubs celebrate with his teammates after defeating the Cleveland Indians 8-7 in Game Seven of the 2016 World Series at Progressive Field on November 2, 2016 in Cleveland, Ohio. The Cubs win their first World Series in 108 years. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Facebook chce więcej sportu live w serwisie.

Facebook prowadzi rozmowy z Major League Baseball na temat transmisji live jednego meczu tygodniowo w serwisie w nadchodzącym sezonie. Informacja została nieoficjalnie przekazana agencji Reuters przez dwóch niezależnych informatorów.

Nie jest określone, które mecze byłyby stremowane w serwisie a sam Facebook odmawia komentarza w tej sprawie. Wydaje się, że serwis zaczyna ostro konkurować z Twitterem, który co chwile pozyskuje wyłączne prawa na live streaming z ważnych wydarzeń muzycznych i filmowych oraz sportowych m.in. relacje National Football League.

Facebook idąc za ciosem, po dogadaniu się na live streaming takich wydarzeń jak 46 meczy meksykańskiej ligii piłki nożnej Liga MX oraz koszykówki ligi NBA i tenisa stołowego.

MBL (Major League Baseball) to najważniejsza amerykańska liga baseballu. Uczestniczy w niej 30 drużyn. Składa się z dwóch lig: National League i American League.