Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie online. LIVE FROM STUDIO: Atanas Valkov

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zaprasza na nowy cykl koncertów, które odbędą się w domowych zaciszach i w studiach nagrań kompozytorów tworzących muzykę do filmów i seriali. W ramach tych spotkań muzycy zagrają na instrumentach, a ponadto przybliżą kulisy swojej pracy i odpowiedzą na pytania fanów FMF. 

Muzyka do Belfra – znakomicie przyjętego serialu telewizji Canal + w reżyserii zdobywcy Orłów i Złotych Lwów Łukasza Palkowskiego; suity z Pułapki, produkowanej przez TVN, które sprawiły, że Atanas był nominowany w 2019 roku do pierwszej edycji Polskiej Ścieżki Dźwiękowej Roku FMF; czołówka do serialu Bodo, a do tego muzyczne fragmenty z Ostatniej rodziny – opowieści o rodzinie Beksińskich.

To wszystko usłyszymy w sobotę 4 kwietnia o godz. 20.00 na facebookowych profilach Festiwalu Muzyki Filmowej i RMF Classic. Kompozytor zapewnia, że przygotował też niemałą niespodziankę dla fanów muzyki serialowej. Wcześniej tego samego dnia zapraszamy na antenę RMF Classic – o godz. 17.00 gościem Jadwigi Polus w programie „Bliskie spotkania” będzie właśnie Atanas Valkov.

LIVE FROM STUDIO to nowy cykl Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który pomoże #zostaćwdomu i spędzić ten czas z muzyką wykonywaną na żywo. Nasi goście zaprezentują najpiękniejsze kompozycje filmowe. Na początek zajrzymy do studia Atanasa Valkova, który w specjalnie skomponowanym i dedykowanym społeczności FMF programie zapewni nam kilka chwil przyjemności przy wspaniałych dźwiękach.

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Zdobył główną nagrodę w 7. edycji Berlinale Score Competition, był nominowany do European Talent Award w Kolonii. Finalista 4. Konkursu FMF Young Talent Award w 2016 roku. Czerpie inspiracje z różnych źródeł: folkloru polskiego i bałkańskiego, muzyki elektronicznej, współczesnej oraz jazzu.

Oryginalne kompozycje Atanasa są doceniane w Polsce i na świecie. Jest twórcą aranżacji i producentem albumu Transoriental Orchestra Kayah, który uzyskał status platynowej płyty. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) wyprodukował album Ambition. Valkov jest też uznanym kompozytorem muzyki filmowej.

W Polsce stworzył muzykę do filmu Ostatnia rodzina i dokumentu Deep Love Jana P. Matuszyńskiego oraz serialu Belfer Łukasza Palkowskiego. Skomponował muzykę do Legend polskich – cyklu filmów krótkometrażowych w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która łączy motywy etnicznych legend z nowoczesnym językiem filmowym w konwencji science fiction i fantasy. Brał udział w produkcji impresji filmowej Zwięzła kronika czasu Andrzeja Wajdy, a także krótkiego filmu Ambicja oraz spotu Czarna polana Tomasza Bagińskiego.

Na cykl koncertów LIVE FROM STUDIO zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Dołącz do wydarzenia na fb FMF: https://www.facebook.com/events/1290248701176334/

Krakowskie Biuro Festiwalowe/ Zdjęcie: Krakowskie Biuro Festiwalowe