filmstruck

FilmStruck dostępny przez urządzenia Roku.

Uruchomiony przez studio Turner w listopadzie ubiegłego roku serwis streamingowy FilmStruck, uzupełnia ofertę platformy Roku TV.

FilmStruck to serwis wideo, który od początku dostępny był bezpośrednio ze strony internetowej, na platformach Android oraz iOS a także w Amazon Fire TV i Apple TV. Teraz doszła popularna w Stanach Zjednoczonych platforma Roku TV, że swoimi urządzeniami typu STB i aplikacjami w smart TV.

Serwis należy do wytwórni Turner i oferuje obszerną bibliotekę współczesnych i klasycznych filmów.  Ofertę wspiera biblioteka Criterion Collection, skupiająca największe klasyki światowego kina.

Serwis FilmStruck dostępny jest na terenie Stanów Zjednoczonych za miesięczna opłatą 10,99 dolarów z kolekcją Criteriona oraz 6,99 dolara bez tej kolekcji. Oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Serwis jako jeden z pierwszych będzie wykorzystywał zaktualizowana platformę Roku – You.i.  Nowy silnik wspiera najnowsze standardy monetyzacji treści m.in. takie jak głęboko zaszywane linki, zakupy w aplikacji, analitykę oraz specjalny program reklamowy od Roku.

FilmStruck tym samym dołącza do grona ponad 4,5 tysiąca kanałów wideo udostępnianych przez platformę Roku Tv, która mocno konkuruje z sieciami telewizji kablowej.