FilmStruck stawia na międzynardową ekspansję.

Wytwórnia Turner wraz z Warner Bros ogłosiła plany międzynarodowej ekspansji swojego wspólnego projektu, FilmStruck.

Wytwórnie porozumiały się co do planów swojego serwisu VOD, FilmStruck i w ciągu następnych dwóch latach planują uruchomić wiele lokalnych wersji serwisu, rozpoczynając od Wielkiej Brytanii. Obecnie serwis dostępny jest na terenie USA.

Międzynarodowa usługa serwisu oferować będzie tytuły z biblioteki Warner Bros, ale również Criterion Collection oraz globalnych i lokalnych partnerów. Swój pierwszy regionalny odłam uruchamia w Wielkiej Brytanii w kooperacji z największą siecią kin Curzon. Usługa zostanie uruchomiona na przestrzeni kilku następnych tygodni pod nazwą FilmStruck Curzon.

Wraz z wprowadzeniem serwisu do Wielkiej Brytanii, Turner będzie posiadał trzy międzynarodowe marki SVOS, w tym sportowy serwis El Plus w Brazylii oraz ostatnio uruchomiony serwis dla najmłodszych w krajach skandynawskich, Toonix.

FilmStruck został uruchomiony w 2016 roku oferując filmy z gatunku Arthhouse, indie oraz kultowe obraz produkcji nie tylko amerykańskiej. Serwis został uruchomiony i zarządzany jest przez Turner Classic Movies (TCM) przy współpracy z Criterion Collection. Dostępna jest z pozycji przeglądarek internetowych jak również poprzez aplikacje mobilne na wszystkich platformach.

Nie ukrywamy iż czekamy na otwarcie serwisu na polski rynek….kiedyś.