Some of the crew exploring Mars. The global event series MARS premieres on the National Geographic Channel in November 2016. (photo credit: National Geographic Channels/Robert Viglasky)

Fox Networks uruchomi w 2018 roku usługę National Geographic+

W dniu dzisiejszym przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe & Africa ogłosili uruchomienie nowej nielinearnej usługi  –  pierwszego na rynku telewizyjnym serwisu popularnonaukowego na żądanie.

Użytkownicy usługi National Geographic+, którą firmuje spółka FNG Europe & Africa, otrzymają wyłączny dostęp do bogatej biblioteki programowej National Geographic, w tym głośnych, dopracowanych wizualnie programów poświeconych nurtującym widzów tematom. Głównymi atutami oferty programowej nowej usługi są wspaniała oprawa graficzna i zdjęcia godne najsłynniejszej marki programów popularnonaukowych świata oraz tematy wprowadzające widzów w konkretną problematykę w prosty sposób, ucząc i bawiąc jednocześnie. Przestrzeń kosmiczna, Egipt, Kultury świata, Badania morskich głębin i Ludzkie ciało to zaledwie kilka z wybranych bloków tematycznych, które będą dostępne po uruchomieniu serwisu w 2018 roku.

Usługa National Geographic+, której wyróżnikiem będzie innowacyjne podejście do selekcji treści, będzie błyskawicznie reagować na  bieżące wydarzenia i przypominać widzom o przypadających rocznicach. Jej oferta programowa będzie się nieustannie zmieniać – nowe tematy będą pojawiać się co miesiąc, lub częściej, aby komentować międzynarodowe wydarzenia, co pozwoli widzom rozwijać ich pasje i zainteresowania.

Po nawiązaniu współpracy ze spółką black, oddziałem operatora telefonii komórkowej Cell C, operatorami YouSee i OTE Group, nadawcą COSMOTE TV, usługa National Geographic+ będzie dostępna w RPA, Danii i Grecji. Informacje o kolejnych umowach zostaną podane do wiadomości w przyszłym roku.  

„Nasze usługi nielinearne są tworzone z myślą o konsumentach. Wielu widzów jest przyzwyczajonych do oglądania maratonów seriali fabularnych, ale do tej pory nie było na rynku usługi, która oferowałaby podobne cykle tematyczne programów popularnonaukowych. National Geographic sięga dalej – zachęca swoich widzów do poznawania i lepszego zrozumienia otaczającego ich świata. National Geographic+ to efekt połączenia 129 lat doświadczenia w tworzeniu i opowiadaniu ilustrowanych historii z dokonaniami na polu innowacji produktowej, dzięki czemu nowa usługa wyraźnie wyróżnia się w świecie usług na żądanie”  – powiedział Jan Koeppen, prezes FOX Networks Group, Europe & Africa.

Ważnymi elementami nowej oferty programowej będą krótkie formy dokumentalne, programy w jakości 4K oraz nowe produkcje fabularne, takie jak Mars, Długa droga do domu oraz serial Geniusz w reżyserii Rona Howarda z Geoffreyem Rushem w roli głównej, który zdobył aż 10 nominacji do nagród Emmy.

Będąc integralną częścią oferty płatnych usług telewizyjnych, serwis National Geographic+ został zaprojektowany jako usługa mobilna, którą można oglądać zawsze i wszędzie, na różnych urządzeniach z możliwością dostępu do treści w trybie offline.

Nowa usługa FNG E&A debiutuje na rynku niedługo po premierze usługi FOX+, która została uruchomiona na początku tego roku  i jest obecnie dostępna w dziewięciu krajach regionu. W przyszłym roku programy z biblioteki FOX+ będą mogli oglądać użytkownicy kolejnych państw. Oferta programowa usługi, która obejmuje głównie programy rozrywkowe, zapewnia abonentom dostęp na żądanie do wielu głośnych seriali premium z filmoteki 21st Century Fox, jednej z największych firm branży rozrywkowej na świecie.

W całym regionie spółka FNG Europe & Africa ma w swojej ofercie 151 kanałów emitowanych przez 25 oddziałów w 58 krajach. W jej portfelu znajdują się tak znane marki kanałów, jak FOX, FOX Sports i National Geographic. Programy nadawane przez FNG Europe & Africa są oglądane przez ponad 250 milionów widzów w 150 milionach gospodarstw domowych, co daje spółce FNG pozycję regionalnego lidera w obszarze rozrywki, programów popularnonaukowych i sportowych.

Oferta programowa serwisu National Geographic+

 • Starannie wybrane programy. Zawsze na czasie
  • dobierane tematycznie treści
  • interesujące tematy, które komentują bieżące wydarzenia i aktualne rocznice

 Programy, których nie obejrzałeś i nowości

  • rozszerzone prawa do emisji nielinearnej, emisja całych sezonów nowych produkcji
  • bogatsza oferta VOD, która obejmuje najpopularniejsze produkcje National Geographic

 Dodatkowe treści

  • krótkie formy
  • treści w jakości 4K

 Oferta programowa, która zapewnia widzom optymalne doświadczenia (w zależności od możliwości platformy partnera)

  • streaming na 5 urządzeniach z możliwością oglądania na 3 równocześnie
  • tymczasowe pobieranie plików
  • wersja oryginalna i angielskie napisy, lektor

 National Geographic+ zadebiutuje w 2018 roku na następujących rynkach: RPA – Cell C (platforma black), Grecja – COSMOTE TV, Dania – YouSee.  Usługa FOX+ jest dostępna na następujących rynkach: Niemcy – Deutsche Telekom, Francja – CANAL, Portugalia – NOS, RPA – Cell C, Grecja , Vodafone TV, Skandynawia – MTG i Canal Digital (Szwecja, Dania, Finlandia, Norwegia).

Źródło oraz zdjęcie: FOX