Francuski Molotov.tv we współpracy z Samsungiem nadaje hybrydowo.

Molotov.tv osiągnął pięć milionów abonentów. Teraz we współpracy z Samsungiem nadaje w systemie hybrydowym.

Molotov.tv dzięki współpracy z Samsungiem oraz nadawcy telewizyjnemu TDF dostępny jest bez konieczności posiadania dekodera. Współpraca skutkuje możliwością korzystania z serwisu streamingowego dzięki odbiorowi sygnału DTT (cyfrowy sygnał naziemny). 

Taki hybrydowy dostęp do treści możliwy jest we wszystkich modelach smartfonów Samsunga (produkowanych od 2017 roku) a użytkownicy, aby móc korzystać z serwisu, muszą znajdować się w strefie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej TNT oraz posiada dobre łącze szerokopasmowe.

Dzieki temu zabiegowi Molotov.tv nie musi podpisywać umów dystrybucyjnych z dwoma niekodowanymi kanałami naziemnymi NRJ12 oraz Cherie25, jak również unika konfliktowych opłat abonenckich z takimi nadawcami jak TF1 i M6. Hybrydowa usługa dostępna jest od dzisiaj.

Pomimo że z serwisu Molotov.tv korzysta pięć milionów użytkowników to tylko niewielka część z nich opłaca abonament Premium. Serwis w ciągu trzech lat zamierza osiągnąć pułap 400 tysięcy użytkowników premium.

Molotov.tv to francuska platforma streamingowa uruchomiona w 2016 roku dystrybuująca kanały telewizyjne live oraz treści na żądanie. W darmowej opcji oferuje 35 kanałów telewizyjnych i jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych jak również w smart tv oraz z przeglądarki internetowej.