Gaana dostępna w każdym samochodzie z aplikacją Android Auto.

Gaana, jeden z największych streamingowych serwisów muzycznych w Indiach udostępnił aplikację kompatybilną z Android Auto, autonomicznym środowiskiem przeznaczonym dla samochodów opartym na Androidzie.

Aplikacja serwisu jest pierwszą tego typu, która integruje się z systemem Android Auto i pozwala na słuchanie muzyki w zaciszu swojego samochodu. Aplikacja integruje się funkcjonalnościami Android Auto co ułatwia kierowcy zarządzanie swoją muzyką i zmniejsza rozpraszanie podczas prowadzenia.

Serwis Gaana udostępnia ponad 15 milionów utworów oraz 1 000 stacji radiowych w kilkunastu językach, w tym w języku angielskim. Serwis oferuje wszystkie podstawowe funkcje, znane z innych serwisów jak słuchanie offline, tworzenie i dzielenie się playlistami oraz teksty piosenek. Miesięczna opłata za korzystanie z serwisu to koszt 99 INR lub 3,99$ poza Indiami.

Android Auto, oficjalnie dostępny w wybranych krajach (Australia, Kanada, Francja, Włochy, Irlandii, Niemcy, Meksyk, Nowa Zelandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) instalowany jest w wielu współczesnych modelach samochodów posiadających multimedialne ekrany. Aby w pełni wykorzystać możliwości Android Auto, powinien od być podłączony do smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Wtedy to samochód staje się multimedialnym centrum, które nie tylko dostarcza nam rozrywkę, ale również ułatwia prowadzenie samochodu oraz korzystanie z funkcji smartfona. Więcej o Android Auto znajdziecie na stronach Komputer Świat.