Google i Amazon zawieszają broń

Po półtora roku wrogości wobec siebie, Google i Amazon zawieszają broń i zaczynają współpracę. Zyskają na pewno widzowie.

Google właśnie ogłosiło, że aplikacje jak YouTube, YouTube TV i YouTube Kids są już dostępne na Amazon Fire TV na całym świecie w oficjalnej dystrybucji aplikacji. Na zgodę oba giganci dołożyli współpracę Google Chromecast oraz Android TV z Amazon Prime Video.

Nie ma co ukrywać, że brak wsparcia przesyłu wideo z Amazon Prime Video na chromecast wielu użytkownikom bardzo mocno doskwierało.

Oficjalna aplikacja YouTube na Fire TV otrzymała również wsparcie systemy głosowego Alexa, jednak współpraca Amazon Prime Video nie będzie możliwa z Google Assisatnt. Jak widać, nie można mieć wszystkiego.

Oficjalna aplikacja YouTube została wycofana z urządzeń Fire TV w 2018 roku, po tym jak Amazon wstrzymał sprzedaż urządzeń Google Chromecast przez swój sklep internetowy. Ta niezgoda pomiędzy dwoma globalnymi gigantami niekorzystnie odbijała się zarówno dla nich samych jak również dla klientów. Ciągły wzrost zainteresowania wideo oraz jego strumieniowania przez różne urządzenia złagodził stanowiska Google’a i Amazona.

Brak ikonki Cast w serwisie Amazon Prime Video mocno ograniczał jego zainteresowanie, ponieważ wszystkie inne serwisy, które bezpośrednio z nim konkurują jak Netflix, Hulu czy HBO Now (w USA) oraz na setkach innych serwisów taka możliwość była dostępna od początku. Podobnie było z systemem Android TV i choć ostatnio pojawiła się aplikacja Prime Video, to jednak nie na wszystkich urządzeniach z tym systemem.

Google obiecuje, że aplikacja Amazon Prime Video będzie już dostępna wszędzie tam, gdzie jest zainstalowany Android TV.