Google Play Music i YouTube Music jako jedna usługa muzyczna.

Zespoły muzyczne serwisów Google Play Music oraz YouTube Music połączone zostały już ponad rok temu, jednak z przecieków wynika, iż praca nowego zespołu zmierza ku połączeniu tych dwóch usług muzycznych Google’a w jedną aplikację.

Choć serwisy będą jeszcze długo działać jako osobne usługi, to sam fakt łączenia zespołów potwierdza, iż w niedalekiej przyszłości będzie to jeden produkt. Rzecznik Google’a powiedział, że „muzyka jest bardzo ważna dla Google’a, a połączenie zespołów ma na celu dostarczenia klientom oraz partnerom muzycznym i samym artystom jak najlepszego produktu”.

Google Play Music jest ofertą po części darmową, pozwala na wgranie do serwisu 50 000 własnych utworów z możliwością ich odtwarzania, jednak dostęp do własnych bibliotek Google’a oferowanych w ramach sklepu muzycznego jest już odpłatny. Serwis YouTube Music, działający w ramach większego projektu YouTube Red (niedostępny w Polsce, jeszcze) również oferuje darmowy dostęp, jednak w opcji płatnej jest on pozbawiony reklam.

Połączenie dwóch serwisów w jeden miałoby sens wtedy, kiedy pobieralność aplikacji poszczególnych drastycznie została ograniczona. Zapewne na ten moment Google będzie już przygotowany.