Google Play Music oficjalnie w systemie Apple CarPlay.

Android Auto oraz Apple CarPlay to dwa modne, konkurujące ze sobą systemy multimedialne instalowane w samochodach. Okazuje się, że Apple otwiera się na produkty Google’a.

Konkurencja oraz niekompatybilność to dwa podstawowe hasła współczesnej technologii. Ostatecznie płaci za to konsument. Apple i Google najbardziej konkurują ze sobą na rynku amerykańskim, gdzie większość nowości technologicznych właśnie tam jest testowana. Tak się również dzieje w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie współczesne auta to nie tylko środki lokomocji, ale również centra multimedialne. Przyjemność mamy czerpać nie tylko z jady, ale też z rozrywki podczas jej uprawiania.

Android Auto oraz Apple CarPlay to dwa systemy multimedialne instalowane w różnych modelach samochodów, w zależności od porozumień pomiędzy firmami. Niestety nie są one kompatybilne z innymi systemami, jeśli masz smartfona na Androidzie nie kupujesz samochodu z system Apple’a i na odwrót. Uciążliwe i mocno ograniczające nasze wybory. Apple jednak zaczął otwierać się na zewnętrzne aplikacje. Tym samym aplikacja Google Play Music zawitała do systemu Apple CarPlay.

Biorąc pod uwagę samouwielbienia Apple’a do własnego systemu, taka decyzja jest mocno zaskakująca, ale też daje nadzieję na przyszłe nowe aplikacje. Apple już od dawna dopuścił do systemu CarPlay takie serwisy jak Spotify czy Pandorę, jednak za soją największą konkurencje uznaje serwisy Google’a a w tym między innymi ich muzyczny serwis streamingowy.

Pozostaje nadzieja, że użytkownicy niebawem otrzymają również dostęp do innych aplikacji od Google’a jak mapy, które cieszą się ciągle większym powodzeniem niż te od Apple’a.