Google pracuje nad agregatorem serwisów streamingowych w przeglądarce Chrome

Jak donosi serwis Chromestory.com, Google podobno pracuje nad nowym projektem, który agregowałby serwisy streamingowe wideo w jednym miejscu.

Kalejdoskop, bo tak ma się nazywać nowa usługa, zaimplementowana zostanie w przeglądarce internetowej Chrome i będzie miała za zadanie agregowanie treści z serwisów streamingowych wideo, które uzytkownik podczas przeglądania oferty serwisów zaznaczy „Obejrzyj później”.

Nowa usługa pozwoli użytkownikom w jednym miejscu zgromadzić materiały wideo z różnych serwisów streamingowych, na pewno m.in. z Netflixa, Prime Video czy Disney Plus (jak wynika ze screenshota).

Kalejdoskop wydaje się być usługą podobną jak Pocket dla tekstów, który pozwala na agregowanie ciekawych treści w jednym miejscu z możliwością powrotu do tych treści i ponownego ich czytania lub skończenia.

Obecnie Kalejdoskop jest w fazie deweloperskiej i udostępniony w specjalnym kanale Canary dla deweloperów. Jednak sam pomysł jest ciekawy i na pewno znajdzie wielu uzżtkowników, jeśli nie zostanie porzucony przez Google’a.

stream2me/Chromestory.com