Grupa Filmowa Darwin i Player wchodzą we współpracę kontentową

Od 8 kwietnie do serwisu Player dołączyły najgłośniejsze tytuły z portfolio popularnych youtuberów, m.in. „Trylogia Elfów”, „Byli sobie ludzie”, „Wujek Chip” czy „Jaś i Małgosia”.

Po sukcesie „Wielkich teorii Darwina” Player i Grupa Filmowa Darwin postanowiły ponownie połączyć swoje siły. Pierwszym krokiem w ramach partnerstwa jest dołączenie kolekcji tytułów autorstwa „Darwinów” do biblioteki Playera.

Już teraz na wszystkich użytkowników czekają najpopularniejsze seriale i filmy, które od lat podbijają serca młodego pokolenia w Polsce. A teraz będą miały okazję dać się poznać szerszej widowni.

Wśród pozycji, które dołączyły do Playera nalezą: „Trylogia elfów”, „Historia Słowackiego”, „Bajki Darwina” i „Byli sobie ludzie” oraz filmy: „Wujek Chip”, „Gwiezdny Szeryf 1&2”, „Adaś Niezgódka vs Rzeczywistość”, „Miłujcie się” i „Jaś i Małgosia”.

Kilka lat temu wraz z „Darwinowcami” stworzyliśmy serię komediową „Wielkie teorie Darwina”, które trafiły w gusta naszych użytkowników. Tym bardziej cieszę się, że pozostałe tytuły tych popularnych twórców internetowych dołączyły do biblioteki Playera. To także kolejne treści, które prosto z youtube’a trafiają do naszego serwisu, przez co dostępne są jeszcze szerszej publiczności. Dla wszystkich fanów humoru „Darwinowców” i naszych klientów mamy jeszcze jedną niespodziankę – wspólny projekt pod szyldem Player Original „Misja”, który już za kilka tygodni będzie miał swoją premierę na player.pl” – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl.

„Misja”, czyli kosmiczna seria humorystyczna, jakiej jeszcze nie było, to wspólny projekt Grupy Filmowej Darwin i Playera. Tytuł zadebiutuje już wkrótce.

VOD to naturalny krok w rozwoju G.F.Darwin. Od lat marzymy o tworzeniu seriali i filmów, dlatego tak bardzo cieszymy się z możliwości wyprodukowania tej kosmicznej serii! Zespołowi Playera dziękujemy za zaufanie podobnie jak naszym patronom, którzy od lat wspierają nasze produkcje” – – mówią Marek Hucz i Jan Jurkowski założyciele Grupy Filmowej Darwin.

Grupa Filmowa Darwin to paczka przyjaciół-artystów, w skład której obecnie wchodzą Marek Hucz, Jan Jurkowski i Karol Pupiec. W 2012 r. na YT powstał kanał „Grupa Filmowa Darwin” tworzący humorystyczne wideo o różnej tematyce. Do dziś „Darwini” mają ponad 868 tys. subskrybentów i 156 milionów wyświetleń filmów.  

TVN/Discovery/Zdjęcie główne”TVN/Discovery