Grupa Stevena Spielberga – Amblin Partners – nawiązuje współpracę z serwisem Netflix

Firmy Amblin Partners (globalne studio filmowe i telewizyjne Stevena Spielberga) i Netflix ogłosiły nawiązanie współpracy, w ramach której wyprodukują wspólnie kilka nowych pełnometrażowych filmów rocznie.

Wśród ostatnich hitów firmy Amblin, docenionych zarówno przez krytyków, jak i publiczność, znalazły się nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu „Green Book” oraz „1917”, który zdobył trzy Oscary, dwa Złote Globy i zarobił na całym świecie ponad 385 mln dolarów. 

Firmy Amblin i Netflix współpracowały ze sobą już wcześniej przy nominowanym do Oscara filmie „Proces Siódemki z Chicago”, a obecnie pracują nad nowym filmem Bradleya Coopera o Leonardzie Bernsteinie „Maestro”, który w tej chwili jest na etapie preprodukcji.

Opowiadanie historii zawsze będzie sercem wszystkiego, co robimy w Amblin. Od chwili, gdy zaczęliśmy rozmawiać z Tedem o nawiązaniu współpracy, było jasne, że właśnie pojawiła się przed nami fantastyczna możliwość wspólnego przenoszenia na ekran nowych opowieści i docierania do widzów na zupełnie nowe sposoby. Jestem przekonany, że ta nowa ścieżka filmowa — uzupełniająca naszą długoletnią współpracę z firmą Universal i innymi partnerami — przyniesie mi mnóstwo satysfakcji, bo przecież wkroczę na nią razem z Tedem. Nie mogę się już doczekać naszej pierwszej wspólnej produkcji nie tylko z nim, ale też ze Scottem i całą ekipą Netflix – prezes Amblin Partners Steven Spielberg.

Steven jest kreatywnym wizjonerem i naturalnym liderem. Moje dorastanie, podobnie jak wielu innych nastolatków z całego świata, ukształtowały jego niezapomniane postaci i historie — ponadczasowe, inspirujące i odkrywcze. Nie możemy się już doczekać współpracy z zespołem Amblin. Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani, że możemy być częścią tego rozdziału filmowej historii Stevena – Ted Sarandos, współdyrektor generalny i dyrektor ds. treści w firmie Netflix.

Zacieśniając nasz związek z firmą Netflix dzięki nowej umowie partnerskiej, dokładamy kolejną cegiełkę do naszej długoletniej udanej współpracy w zakresie produkcji filmowych i telewizyjnych. Stworzona przez Netflix globalna platforma — z której korzysta ponad 200 milionów użytkowników — nie wymaga komentarza. Jesteśmy wdzięczni za możliwość bliskiej współpracy ze Scottem i jego fantastyczną ekipą, dzięki której kultowe produkcje Amblin trafią do widzów serwisu Netflix – Jeff Small, prezes Amblin Partners

Amblin i Steven Spielberg to synonimy fantastycznej rozrywki. Z połączenia ich pasji i kunsztu powstają filmy, które zarówno urzekają widzów, jak i rzucają im wyzwanie. Bardzo się cieszymy ze współpracy ze Stevenem, Jeffem i całym zespołem Amblin nad nową kolekcją filmów, które na pewno będą zachwycać całe pokolenia widzów przez długie lata – Scott Stuber, dyrektor ds. filmów globalnych w firmie Netflix.

Amblin Partners to firma zajmująca się produkcją filmową i telewizyjną pod kierunkiem Stevena Spielberga, która opracowuje i produkuje filmy pod banerami Amblin Entertainment i DreamWorks Pictures.

Do grupy należy również marka Amblin Television, wieloletni lider branży programów telewizyjnych.  Partnerami inwestycyjnymi firmy są między innymi Reliance Entertainment, Entertainment One (eOne), Alibaba Pictures i Universal Pictures. 

Netflix/Zdjęcie główne: Netflix