HBO GO usamodzielnia się.

HBO Go to serwis VOD oferowany przez kanały premium HBO, jako nierozłączna część pakietu kanałów linearnych. Stacja zmienia podejście w Europie Centralnej i Wschodniej.

HBO GO uruchomiło samodzielne i niezależne od kanałów telewizyjnych oferty w czterech krajach Europy Wschodniej i Centralnej: Czechach, Słowacji, na Węgrzech oraz w Rumunii. Dotychczas serwis HBO GO oferowany był, jako dodatek dla tych, którzy wykupili abonament na linearne kanały HBO. Taki ruch ze strony HBO był tylko kwestią czasu, ponieważ dość spora liczba widzów chętnie korzysta z treści internetowych, jednak niekoniecznie jest zainteresowana oglądaniem telewizji w modelu standardowym.

HBO, jako producent znanych i nagradzanych tytułów filmowych i serialowych, nie mógł postąpić inaczej, jak zacząć oferować swoje usługi rozdzielnie. Rekordy nielegalnych pobrań jego sztandarowego ostatnimi laty tytułu Gra o tron, zapewne przekonały stację, że część z tych nielegalnych użytkowników sieci torrentowych skorzysta z opcji serwisu VOD, jeśli otrzyma go w atrakcyjnej cenie.

Serwis dostępny będzie bezpośrednio z przeglądarki internetowej oraz poprzez aplikacje na smartfonach, tabletach, telewizorach, na konsolach PlayStation, Apple TV oraz poprzez chromecasta.

Każdy nowy użytkownik może dodać pięć kolejnych urządzeń do odtwarzania materiałów oraz otrzyma jednomiesięczny okres próbny.

Dotychczas samodzielny serwis HBO GO został wdrożony w Hiszpanii, Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Z niecierpliwością czekamy na Polskę.