HBO MAX pojawi się na rynku już w maju przyszłego roku

HBO Max to nowy projekt AT&T Time Warner, właściciela marki HBO, pojawi się już w maju przyszłego roku. Zwyczajowo amerykańska firma testuje projekty na amerykańskim rynku.

Na zorganizowanej ostatnio konferencji Warner media przedstawił więcej szczegółów związanych z nowym serwisem streamingowym, który zapewne z czasem zastąpi istniejące marki jak HBO Now w USA oraz HBO GO poza USA. Serwis wystartuje w maju 2020 roku i miesięcznie będzie kosztował 14,99 dolarów, czyli będzie najdroższym serwisem tego typu na rynku USA. 

Zabieg cenowy ma zmusić obecnych użytkowników serwisu HBO NOW do przejścia do nowego serwisu, ponieważ już teraz fani produkcji HBO płacą tyle samo miesięcznie co będzie kosztował nowy serwis. Użytkownicy zyskają nowe produkcje w tej samej cenie a właściciel będzie mógł zamknąć nierentowny serwis. Ważne, że użytkownicy telewizji kablowej AT&T otrzymają serwis HBO Max za darmo.

Serwis planuje z czasem uruchomienie usługi z reklamami, jednak nie dzieli się informacjami, gdzie taka usługa będzie działać oraz czy będzie całkowicie za darmo. D 2025 roku HBO Max powinien pojawić się w Ameryce Południowej oraz Europie. Już teraz przewiduje się w Polsce serwis będzie miał swoją premierę w 2021 roku. Pozostaje nadzieja, że cena pozostanie na takim samym poziomie jak obecnie płacimy za HBO Go.

HBO Max ma być nowa jakością oraz zasypać nas wieloma ekskluzywnymi treściami, tak oryginalnymi jak dobrze znanymi od lat. Już teraz HBO Max zabezpieczył sobie wyłączność na emisje serialu Przyjaciół, który znika z Netflixa z końcem 2019 roku. Dodatkowo na platformie zobaczymy wiele produkcji BBC America oraz Fresh Prince of Bel-Air. Dodatkowo na platformie pojawi się prequel gry o tron oraz wiele produkcji z super bohaterami z uniwersum DC.

Serwis zabezpieczył również wyłączne prawa do wielu obecnie popularnych tytułów jak South Park, Rick & Morty, The O.C., Aqua Teen Hunger Force, Robot Chicken, Space Ghost Coast to Coast, The Bachelor, Impractical Jokers, The Closer, Rizzolli and Isles, Major Crimes, The Alienist, The West Wing, United Shades of America with Kamau Bell, This is Life with Lisa Ling, and Anthony Bourdain: Parts Unknown.

Czy HBO Max w kontekście uruchomionego serwisu Apple TV+, nadchodzącej premiery Disney+ poradzi sobie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku? Być może ta sama cena subskrypcji na poziomie obecnym, znane i cenione oryginalne tytuły, wartość marki oraz zapowiedzi nowych produkcji przyciągnął nowych użytkowników, ale konkurencja na pewno nie będzie spała. Rok 2020 będzie rokiem wielkich migracji użytkowników pomiędzy platformami streamingowymi.

stream2me