HBO Now najbardziej zadowala w szczegółach.

Najnowszy raport Strategy Analytics wykazuje że Netflix posiadając największą liczbę subskrybentów nie jest w stanie przełożyć tej liczby na wysoki poziom zadowolenia klientów z oferowanych usług w wybranych kategoriach. Na czele znajduje się HBO Now (w Polsce HBO Go).

Raport wskazuje że HBO Now wygrywa w 11 na 14 kategorii badanych wśród klientów serwisów streamingowych. Przeprowadzone badanie miało na celu zmierzyć trzy kluczowe obszary takie jak: liczba i dostępność programów telewizyjnych oraz filmów, łatwość wyszukiwania wybranego tytułu oraz ogólną wartość usług.

HBO osiągnął najwyższy wynik poza trzema kategoriami, dostępność programów dla dzieci (tutaj wygrywa Hulu), rekomendowanie treści na podstawie oglądania oraz kosztów sybskrypcji (w tych kategoriach wygrywał Netflix). Serwis Hulu pobił Netflixa w 6 z 14 katergoriach, natomiast na samym końcu listy z najgorszymi wynikami znalazł się serwis Amazon Prime. W porównaniu z pozostałymi serwisami, HBO Now zdobył wysokie uznanie z kategorii dostepności najnowszych produkcji jak również największych hitów i oryginalnych tytułów.

Jednak respondenci odpowiadając na pytanie ogólne dotyczące satysfakcji, HBO już nie był tak dobry, ponieważ na topie znalazł się Netflix.

Podsumowując, „ogólnie” Netflix najlepszy, w „szczegółach” najlepiej wypada HBO Now.