Hotstar, serwis z półwyspu Indyjskiego

Hotstar to jeden z trzech (obok Airtel Movies i Voot) indyjskich serwisów wideo-streamingowych.

Serwis został uruchomiony w lutym 2015 r. przez Novi Digital Entertainment Private, w całości należący do Star India, które ostatecznie należy do 21st Century Fox. W swojej ofercie posiada 35 000 godzin materiałów wideo w 8 wersjach językowych (Hindi, English, Tamil, Telugu, Kannada, Malayalam, Marathi, Bengali).

Serwis oferuje pełny kontent pochądzący z kanałów telewizyjnych nadawcy Star, już na drugi dzień po premierze telewizyjnej. W tym materiały sportowe z ligi krykieta oraz Formuły 1, filmy Bollywood oraz wiele seriali i programów z takich kanałów jak  Star Plus, Life OK, Channel V, Asianet, Asianet Plus, Asianet Suvarna, Maa TV, and Star Vijay, Star Jalsha, and Star Pravah. Dodatkowo w ofercie ma produkcje innych dużych graczy jak Gra o tron od HBO.

Platforma pozwala na oglądanie materiałów offline ze specjalnym uwzględnieniem wolniejszych łącz 2G, które ciągle są popularne w Indiach.

Dostęp Premium do serwisu to miesięczny koszt 199 rupii indyjskich (ok. 12,37 zł). Serwis posiada blokady geolokalizacyjne, niedostępny w Polsce. Swoją ofertę kieruje tylko do mieszkańców Indii, Pakistanu i Bangladeszu.