Hulu będzie straszył z S.Kingiem i J.J.Ambramsem

Amerykańska platforma Hulu zamówiła 10-odcinkowy serial na podstawie powieści Stephena Kinga „Castle Rock”. Serial wyprodukuje Bad Robot, firma producencka należąca do J.J. Abramsa, autora takich obrazów jak After 8, Gwiezdne Wojny, Lost, Mission: Impossible 3, Fringe.

Castle Rock to fikcyjne miasto położone w stanie Maine (USA). Po raz pierwszy pojawiło się w opowiadaniu Martwa strefa Stephena Kinga i od tego czasu było tłem wydarzeń wielu powieści i opowiadań tego autora. Jest typowym małym miastem Nowej Anglii skrywającym liczne tajemnice. Wzorowane na licznych fikcyjnych miastach H.P. Lovecrafta położonych w Nowej Anglii takich jak Arkham, Dunwich, Innsmouth, Kingsport i wiele innych. King przyznał się otwarcie do czerpania z dziedzictwa Lovecrafta i bycia jego wielkim fanem.

Miasteczko stało się miejscem akcji takich utworów Stephena Kinga jak Martwa strefa, Cujo, Ciało (ze zbioru Cztery pory roku), Ciężarówka wuja Otto (ze zbioru Szkieletowa załoga), Mroczna połowa, Polaroidowy pies (ze zbioru Czwarta po północy), Sklepik z marzeniami czy To żyje w nas (ze zbioru Marzenia i koszmary).

Ruszająca w tym roku produkcja zapowiada się interesująco, ponieważ fabuła serialu będzie krążyć wokół znanych postaci z powieści i opowiadań Kinga.