Humorystyczne fantasy w odcinkach nowością Storytel Original

Wąpierz kradnie ci wino z piwnicy? Wredna klątwa nie daje spać po nocach? Nie zwlekaj. Zadzwoń! Zrobimy wszystko, by cię ocalić! Naprawdę wszystko. Martwi klienci nie płacą, więc nam zależy. Storytel Original i Krystyna Dutkiewicz zapraszają do magicznego świata czarodzieja Alaina Sherarda.

„Złe” to humorystyczne fantasy o magu, którego wynajmuje się do pozbywania się szkodników typu smoki czy odklątwiania komody po babuni. Szalona i zabawna fabuła stworzona przez debiutującą Krystynę Dutkiewicz to połączenie Pratchetta ze światem Rowling okraszone sporą dawką dobrego humoru.

Historia powstała w ramach cyklu Storytel Original. To 10-odcinkowy serial audio, czytany przez Jarosława Boberka i dostępny na platformie od 9 listopada. Okładkę do najnowszej produkcji Storytel zaprojektował jeden z najlepszych polskich ilustratorów – Tomasz Majewski.

Wąpierz kradnie ci wino z piwnicy? Wredna klątwa nie daje spać po nocach? Magia ewidentnie się na ciebie uwzięła i czyha za każdym rogiem z coraz to gorszymi niespodziankami? Nie zwlekaj. Zadzwoń! Zrobimy wszystko, by cię ocalić!*

Biuro Walki Ze Wszystkimi Niebezpiecznymi Stworzeniami I Innymi Zagrożeniami Natury Magicznej

– dezynsekcja

– deratyzacja

– degnomizacja

– odklątwianie

– negocjacje z demonami

– …i wiele innych równie mało przyjemnych rzeczy.

*Naprawdę wszystko. Martwi klienci nie płacą, więc nam zależy.

Biuro Walki Ze Wszystkimi Niebezpiecznymi Stworzeniami I Innymi Zagrożeniami Natury Magicznej to zdecydowanie zbyt długa i zbyt pompatyczna nazwa dla firmy, na którą składają się jeden czarodziej i jeden koń. Przy czym nie jest powiedziane, że to ten pierwszy jest mózgiem całego przedsięwzięcia. Z jakiegoś względu jednak Złe, które nadchodzi, by zesłać na świat Apokalipsę, uwzięło się na rzeczonego czarodzieja, Alaina Sherarda. Wychodzi na to, że to on jest Wybrańcem, na którego ramionach spoczywa zadanie ocalenia świata. Tak więc wszyscy mamy zdrowo przechlapane.

Złe” to propozycja na jesienne wieczory. Szalona historia opowiedziana w lekki i zabawny sposób, pozwoli oderwać się od jesiennej szarówki i przenieść się do magicznego świata Alaina Sherarda.

Storytel