Inteligentny głośnik Google Home rozpoczął wsparcie dla muzycznego serwisu Deezer.

Od ponad miesiąc serwis Deezer dostępny jest poprzez inteligentny głośniki Amazon Echo. Konkurencja nie śpi i również nawiązuje współpracę z serwisem.

Francuski serwis muzyczny Deezer otrzymał właśnie wsparcie w serii inteligentnych głośników Google Home. Soja funkcjonalnością mocno przypomina zaimplementowana w urządzenia Amazona, i również w tym przypadku usługa dostępna jest tylko dla użytkowników Premium. Jedynym wyjątkiem, jaki odróżnia usługi od siebie jest to, że jak na razie oferta skierowana jest do użytkowników w Wielkiej Brytanii.

Dzięki komendom głosowym użytkownicy inteligentnego głośnika będą mieli możliwość odsłuchać 53 miliony utworów. Dodatkowo urządzenie rozpozna 18 różnych nastrojów i 74 gatunki muzyczne a także posortować komendami głosowymi muzykę po kategoriach. Deezer i Google Home nie zapomnieli o jednej z ważniejszych funkcji serwisu muzycznego, jakim jest Deezer Flow, czyli niekończąca się playlista oparta na naszej historii słuchania.

Z nadzieją dotrzymania obietnic przez Google, że ich inteligentne głośniki już w tym roku trafią również o polskiej dystrybucji, będziemy mogli niebawem korzystać z Deezera w głośnikach Google Home.

Deezer