ITV wycofuje swoje produkcje z Netflixa

Największy angielski nadawca komercyjny ITV planuje wycofać z Neflixa wszystkie swoje produkcje.

Być może już niedługo użytkownicy platformy Netflix w Welkiej Brytanii nie będą mogli cieszyć się takim angielskimi produkcjami jak Prime Suspect, Marcella, Boradchurch, Unforgotten czy też Love Island.

Na razie nie ma planów ograniczania tytułów produkcji ITV na innych rynkach, gdzie działa Netflix.

ITV, największy komercyjny nadawca na wyspach brytyjskich planuje wydać 60 milionów funtów na stworzenie i uruchomienie własnej platformy streamingowej. Według ostatniego oświadczenia dyrektor naczelnej ITV Carolyn McCall, nowy projekt planowany jest na trzy lata i być może powstanie przy współpracy z BBC oraz Channel4.

Ostatecznie rozmowy z innymi stacjami jak dotąd nie przyniosły oczekiwanych efektów przez ITV i plany współpracy pozostają ciągle na etapie rozmów.

ITV już od kilku lat udostępnia serwis ITV Hub, który pozwala widzom oglądać kanały grupy na żywo w internecie oraz wybierać tytuły w opcji na żądanie.

BBC również przyznaje, iż rozmawia nie tylko z ITV ale również z innymi nadawcami jak Channel 4 czy producentem Peppa Pig Entertainment One, jednak rozmowy te dotyczą szerszej koncepcji jak stworzenie narodowej platformy streamingowej.

Ostatnimi czasy podobne idee narodowej platformy streamingowej przyświecają nadawcom we Francji czy Niemczech, gdzie zainteresowanie narodowymi produkcjami maleje na rzecz Netflixa.

Tymczasem dla polskich widzów jak na razie zagrożenia nie ma i warto tym się radować, ponieważ angielskie produkcje to majstersztyki serialowe.