Jesień w TVP VOD

Jesienią widzowie będą mieli okazję obejrzeć nowe ekscytujące filmy i seriale, nagradzane dokumenty, unikatowe archiwalia, a także rozrywkę w najlepszym wydaniu. Nie zabraknie sprawdzonych formatów i kolejnych sezonów ulubionych seriali: „Ludzie i bogowie”, czy „Uzdrowisko”.

 „Ludzie i bogowie” – debiut kostiumowy Bodo Koxa to inspirowana faktami akcja skupiona jest wokół wydarzeń związanych z wykonywaniem wyroków przez działający w czasie II wojny światowej warszawski oddział kontrwywiadu Armii Krajowej.

Gorących emocji z pewnością dostarczy „Uzdrowisko” z Aldoną Orman, a także Małgorzatą Sadowską, Michałem Chorosińskim i dwiema uczestniczkami „Sanatorium miłości”: Niną Busk i Wiesią Kwiatek. Serial zabawnie i nietuzinkowo splata historie personelu i gości prywatnego ośrodka wypoczynkowego.

Z międzynarodowych nowości serialowych zobaczymy także kryminały obyczajowe „Jutro należy do nas” oraz „Olivię”, będącą kolejną częścią produkcji „Zemsta o jasnych oczach”.
Nie zabraknie również kontynuacji ulubionych seriali polskich i zagranicznych (m.in.„M jak miłość”, „Komisarz Alex”, „Leśniczówka”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Ojciec Mateusz”, „Przysięga”, „Elif”, „Więzień miłości”), dostępnych przed premierą, jak również poniedziałkowych transmisji premier Teatru Telewizji.

Miłośnicy dobrej rozrywki będą mogli kibicować uczestnikom nowych programów i teleturniejów. „Ameryka da się lubić” z prowadzącą Idą Nowakowską to pełen energii, przeczący stereotypom talk-show odkrywający wiedzę o Nowym Świecie. Gośćmi programu są Amerykanie mieszkający w Polsce oraz polskie gwiazdy.

„Anything goes. Ale jazda!” rozśmieszy do łez – widzowie będą obserwować celebrytów i komików podejmujących rozmaite wyzwania na …pochylonym planie pod kątem 22,5 stopni. „Smaki świata po polsku” przybliżą kuchnię i kulturę mniejszości etnicznych i narodowych mieszkających na terenie Polski.

„Przyjaciele na zawsze” to emocjonująca rozgrywka o duże pieniądze, największe hity, znakomita zabawa i momenty pełne wzruszeń. W tym programie poznamy gwiazdy i ich korzenie – miejsca i ludzi, którzy mieli wpływ na ich życie.

„Giganci Historii” to z kolei ekscytujący teleturniej historyczny, którego gospodarzami są Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Każdy odcinek to jeden temat i jeden zwycięzca.

Jesienią kontynuowane będą także programy i teleturnieje cieszące się największą popularnością wśród widzów, m.in.: „The Voice of Poland”, „Rolnik szuka żony”, „Koło fortuny”, „Va banque”, „Krzyżówka”, „Familiada”, „Postaw na milion”.

TVP VOD poszerzy także bogatą bibliotekę tytułów BBC. Jesienne nowości otwierają, m.in. dokumenty „Dzikie metropolie”, „Alpejskie opowieści o przetrwaniu”, „Tropikalne wyspy świata”, seriale „Summer Of Rockets”, ekranizacja Emila Zoli – „The Paradise”, a także Undercover (z Sophie Okonedo).

Tylko w TVP VOD będzie można obejrzeć m.in. seriale „Z krwi i kości” z Imeldą Staunton, „Wyznanie” z Martinem Freemanem, „Targowisko próżności”, niepokazywany na antenie TVP trzeci sezon „Wiktorii”, szeroki wybór ekranizacji Jane Austen: „Opactwo Northanger” z Felicity Jones, „Emmę”, „Mansfield Park” z Billie Piper i „Wichrowe wzgórza” z Tomem Hardym i jego żoną Charlotte Riley.

Swoich premier doczekają się także wyjątkowe filmy dokumentalne – koprodukcje TVP: „Powiedz tak lub nie” – o kontakcie z leżącym w śpiączce chłopcem, „Papcio Chmiel”
– o postaci Henryka Jerzego Chmielewskiego, twórcy m.in. serii przygód Tytusa, Romkai A’Tomka, „Wieloryb z Lorino” – o codzienności mieszkańców Półwyspu Czukockiego
i polowaniach na walenie oraz „Efekt motylka” – o niezwykłej solidarności tysięcy ludzi, ratujących dziewczynkę chorą na nieuleczalną chorobę.

Miłośnicy archiwalnych seriali z pewnością docenią m.in. niezapomniane i ponadczasowe tytuły: „Ziemia obiecana”, „Alternatywy 4”, „Matki żony i kochanki” czy kultowe filmy: „Hydrozagadka”, „Wniebowzięci”, „Zawrócony”, „Big Bang”.

TVP