„Jestem i Będę” – nowa seria podcastów w Storytel

„Jestem i Będę” to niezwykły projekt Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, w ramach którego poznamy sylwetki dwunastu bohaterów i ich historie poradzenia sobie z kryzysem zdrowotnym. Intymne rozmowy przeprowadzone przez Orinę Krajewską z bohaterami projektu będą dostępne do wysłuchania na platformie Storytel. Ideą akcji jest inspiracja każdego z nas do poszukiwania własnej drogi do zdrowia. Premiera pierwszego odcinka już dziś!

Cykl „JESTEM i BĘDĘ“ to projekt Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” mający na celu promocję aktywnej postawy wobec własnego zdrowia oraz holistycznego, zintegrowanego podejścia zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu. Ideą akcji jest inspiracja każdego z nas do poszukiwania własnej drogi do zdrowia, do kultywowania w sobie wewnętrznej aktywności i mobilizacji. Wysłuchując autentycznych historii o powrocie do zdrowia często wbrew diagnozom i prognozom, mamy szansę przekonać się, że nie ma rzeczy niemożliwych, bo tkwi w nas ogromny potencjał do zdrowienia, a nasze zdrowie w ogromnej mierze leży w naszych rękach.

Cykl „JESTEM i BEDĘ” składa się z dwunastu świadectw bohaterów, którzy podzielą się historią swojej choroby i opowiedzą o tym, z czym się zmagali, jak wyszli z kryzysu zdrowotnego, jak odnaleźli swoją drogę do zdrowia i w końcu – co poprzez ową walkę zmieniło się w ich życiu. Intymne, głębokie i inspirujące rozmowy przeprowadzone przez Orinę Krajewską w ramach spotkań z bohaterami projektu będą publikowane na platformie Storytel każdego 3. i 17. dnia miesiąca, począwszy od 26 listopada aż do kwietnia 2020.

W promocję projektu zaangażował się także magazyn Vogue Polska. W ramach projektuna portalu vogue.pl publikowane będą osobiste teksty napisane przez samych bohaterów, a cykl felietonów dopełni seria niezwykłych portretów wykonanych przez najbardziej cenionych fotografów.

Projekt zakończy wernisaż i wystawa fotografii. Będzie to okazja do podsumowania oraz spotkania ze wszystkimi bohaterami projektu „Jestem i Będę”. Podczas wernisażu odbędzie się też charytatywna aukcja zdjęć oraz wyjątkowych przedmiotów, z której dochód wesprze działania Fundacji.

Każdy rozmowa „JESTEM i BĘDĘ” to inny przypadek medyczny. Bohaterką pierwszego odcinka podcastu będzie Magda Chołyst, coach i edukatorka, na co dzień współpracująca z artystami. W wyniku toksycznego działania leku w walce z chorobą autoimmunologiczną utraciła blisko 50% widzenia. Powrót do normalnego funkcjonowania zajął jej ponad półtora roku. Uczenie się „nowego patrzenia” okazało się nie tylko pracą ze wzrokiem i innym sposobem leczenia, ale i nowym podejściem do życia, pracą nad relacjami czy codziennym stylem życia. Magda, odbywając twórczą i pełną przygód drogę do zdrowia, paradoksalnie, zaczęła widzieć więcej.

W kolejnych odsłonach cyklu poznamy historię dwóch kobiet zmagających się z nowotworem, którym udało się wyjść ze śmiertelnej choroby dzięki połączeniu tradycyjnego leczenia szpitalnego oraz metod komplementarnych (praca ze stresem, emocjami, medycyna chińska, joga, medytacja, itp.), i u których choroba stała się przyczynkiem do zmiany życiowej. Bohaterkami będą Aleksandra Nowińska i Dorota Gudaniec, nazywana matką medycznej marihuany. Od kolejnych bohaterów dowiemy się więcej o integralnym podejściu do leczenia, którepozwoliło im wyjść z boreliozy i Hashimoto.

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź”to organizacja działająca od 2015 roku zajmująca się czynnie edukacją zdrowotną. Promuje i wspiera zintegrowane, holistyczne podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby – zainspirowana filozofią życia Małgorzaty Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego, holistycznego leczenia człowieka.

Storytel/Zdjęcie:Storytel