Koncert Loreeny McKennitt w Netflixie

Pierwsze skojarzenie jakie nam przychodzi do głowy słysząc słowo Netflix to dobrej jakości seriale oraz filmy. Muzyka raczej skojarzona jest z innymi serwisami, zapewne wynika to z naszych przyzwyczajeń że muzyki się słucha a nie „ogląda”. Zarejestrowane koncerty mają jednak bardzo duże powowdzenie wśród fanów dobrej muzyki.

Netflix nie zapomina również o muzyce proponując co chwilę ciekawe i oryginalne produkcje z koncertów, specjalnych projektów muzycznych czy też dokumentów biograficznych. W Polsce udostępnił kilkanaście tytułów z różnych gatónków muzycznych reprezentowanych przez takich artystów jak Michael Jackson, Frank Sinatra, Mariah Carey. Platforma nie tylko dystrybuuje produkcje zewnętrzne, ale sama również tworzy projekty muzyczne ze znanymi artystami. Ostatnio udostępniła projekt przygotowany z Justinem Timberlakiem Justin Timberlake + The Tennessee Kids czy też Keith Richards Under The Influence.

Nie bez powodu poruszamy temat muzyczny. Serwis udostepnił oryginalny muzycznie i realizatorsko koncert Loreeny McKennit zorganizowany w Grenadzie (Hiszpania) w zabytkowym zespole pałacowym Alhambra. Koncert, który został wydany na płycie cd oraz dvd odbył się w 2007 roku.

Nie byłoby tu nic ciekawego do pisania, za wyjątkiem osobistego uwielbienia do talentu artystki, jednak Netflix sięga po oryginalne gatunki muzyczne, jak w przypadku dorobku Loreeny. Muzyka celtycka z charakterystycznymi akcenatmi hiszpańskimi przypadła do gustu wielu fanom a Loreena McKennit, choć nie jest znana i popularna jak popowi wykonawcy utworów, to kanadyjska multinstrumentalistka ma duże grono słuchaczy. Ostatnią płyta w dorobku artystki jest wydana w 2012 r. Troubadours Onthe Rhine.

Tylko żałować iż Netflix ograniczył dostępność koncertu do wybranych krajów, licze że to chwilowe.