Koncerty NOSPR na żywo w internecie

Już 8 stycznia w pierwszą niedzielę 2017 roku, publiczność będzie mogła wysłuchać znanych i lubianych utworów znakomitych twórców wiedeńskich. W programie koncertu „Noworoczny Poranek NOSPR” znajdą się uwertury, arie i duety z operetek Franza Lehara i Imre Kalmana, kompozytorów austrowęgierskich. Za pulpitem dyrygenckim stanie Jose Maria Florencio, gośćmi orkiestry będą sopranistka Karina Skrzeszewska, tenor Adam Sobierajski i baryton Stanisław Kuflyuk.

Niedzielnym koncertem, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia dołącza do innych zacnych instytucji kulturalnych jak Filharmonia Narodowea i Teatr Wielki Opery Narodowej, która będzie transmitowała część swoich wydarzeń online.

Jowita Kokosza z działu promocji NOSPR powiedziała „To historyczny moment w działalności orkiestry –Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia dołączy do grona najlepszych zespołów, których koncerty dostępne są na całym świecie dzięki wszechobecnemu internetowi”.

Streaming wybranych pozycji dostępny będzie na stronie NOSPR i Programu 2 Polskiego Radia i realizowany za pomocą oficjalnego kanału instytucji na YouTube.

Tymczasem zapraszamy na najbliższy koncert  8 stycznia 2017 o godz. 12.00 na stronę NOSPR lub kanał YouTube.