Kradzieże, imprezy i zakazana miłość – nowy audio serial „Molly” od Empik Go

Historia dziewczyny żyjącej na krawędzi, która walczy z demonami przeszłości i udowadnia, że najczęściej to my sami jesteśmy swoimi największymi wrogami. „Molly”, najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej (Burda Książki), zwanej przez czytelników Dilerką Emocji, jeszcze przed premierą zadebiutuje w formacie serialu audio. Tytułowej bohaterce głosu użyczyła Michalina Łabacz. U jej boku stanął Józef Pawłowski. Premiera pierwszego odcinka serialu już 8 października w aplikacji Empik Go.

Pomysł na fabułę zrodził się w głowie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej rok temu, gdy słuchała singla „Molly” zespołu PRO8L3M. Oczami wyobraźni ujrzała temperamentną dziewczynę z trudną przeszłością oraz porządnego chłopaka skrywającego rodzinną tajemnicę.

Choć książkowa Molly robi wszystko, aby nie dało się jej pokochać, autorka od samego początku była pewna, że czytelnicy ulegną jej niebezpiecznemu urokowi.

Trzy tygodnie przed premierą książki wielbiciele prozy Agnieszki Lingas-Łoniewskiej mają szansę poznać tę historię, słuchając serialu audio dostępnego na platformie Empik Go. W tytułową Molly wcieli się Michalina Łabacz („Wołyń”, „Belfer 2”), natomiast Wiktorowi, głównemu bohaterowi męskiemu, głosu użyczy Józef Pawłowski („Miasto 44”, „Jack Strong”).

Kiedy autor oddaje książkę, która zabrała pewną część życia, czuje się tak, jakby ukochane dziecko opuszczało właśnie rodzinny dom. Teraz, gdy jestem tuż przed premierą, władają mną jeszcze większe emocje. Tym bardziej, że główni bohaterowie – Molly i Wiktor – dostali realne twarze. Aktorzy, którzy wcielają się w te role, wydają się jakby wyciągnięci z mojej powieści. Kiedy zobaczyłam pierwsze ujęcia z sesji zdjęciowej dla serialu audio w Empik Go, powiedziałam na głos: „O Boże, to oni! Molly i Wiktor!” Lepszej obsady nie mogłam sobie wymarzyć. Dzięki magicznej interpretacji Michaliny Łabacz i Józefa Pawłowskiego, ta emocjonalna historia nabiera nowego wymiaru – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Melania „Molly” Tarczyńska pomimo swego młodego wieku, doświadczyła w życiu tyle dramatów, że mogłaby obdzielić nimi kilka osób. Osierocona przez matkę, została zupełnie sama, gdy jej ojciec trafił do więzienia za finansowe defraudacje.

Latami tułała się po domach dziecka i rodzinach zastępczych. Teraz, gdy jest dorosła, chce się już tylko bawić. Imprezy, adrenalina, pedał gazu pod nogą, szalona jazda prosto w noc – oto, co napędza ją każdego dnia. Molly kocha samochody i po godzinach pracy w call center, umiejętnie je kradnie, rozpędza się nimi na autostradzie, by poczuć wyzwalającą prędkość. Jest pewna, że niczego więcej jej w życiu nie trzeba. Do czasu, gdy w klubie spotyka Wiktora Tuli, którego pamięta z dzieciństwa.

Molly jest jak MDMA, narkotyk, który niszczy i ją i cały jej świat. Wciąga w swoją ryzykowną grę syna mężczyzny, który zrujnował jej rodzinę. I choć wydaje się twarda, zwariowana i nieustraszona, już od pierwszych stron staje się jasne, że skrycie pragnie stabilności i bezpieczeństwa, których nigdy nie zaznała. Gdy pracowałam nad tą powieścią, szczerze pokochałam Molly. Mam nadzieję, że czytelnicy przyjmą ją z otwartymi sercami i będą jej mocno kibicować.

Pochodząca z Wrocławia Agnieszka Lingas-Łoniewska to autorka ponad 40 bestsellerowych powieści, stanowiących ekscytujące połączenie romansu, dramatu i sensacji. Wiadomość o każdym premierowym tytule wywołuje niemałe poruszenie wśród fanów pisarki, którzy swoimi wrażeniami chętnie dzielą się nią w mediach społecznościowych.

Premiera: 8 października w aplikacji Empik GoLiczba odcinków: 8 Scenariusz: Agnieszka Lingas-ŁoniewskaReżyseria: Dominik LehmannW rolach głównych: Michalina Łabacz, Józef PawłowskiProducent wykonawczy: Studio D-FMProducent: Paweł Hebawww.empik.com/molly (strona dostępna od dnia premiery: 8.10.2020)

Premiera książki: 28 października (Burda Książki)

Empik/Zdjęcie główne: Empik