Który z największych nie daje offline?

Po wczorajszej wielkiej aktualizacji Netflixa, która umożliwia korzystanie z jego bibliotek poza zasięgiem internetu, niewielu głównych graczy pozostało bez takiej mozliwości. Krótkie podsumowanie.

Netflix – po filtrze wskazuje, które materiały mogą zostać pobrane na urządzenie.

Amazon Prime Wideo od lat pozwala korzystac ze swoich zasobów w systemie offline.

Hulu i HBO GO, to ostatni wielcy, którzy pracują tylko w systemie online.

Inaczej sytuacja wygląda w sektorze streamingu muzyki. Spotify, Google Play Music, Deezer, Apple Music, Tidal od lat pozwalają na urządzeniach mobilnych korzystać ze swoich bibliotek w systemie offline. Niektórzy od początku swojego powstania, niektórzy leniwie przekonali się do tej funkcji z czasem. Jedynym dużym serwisem – niedostepnym dla naszych polskich uszu – jest Pandora, która nie pozwala na ładowanie zawartości jednak w przypadku braku dostepu do sieci przełącza się w tryb offline i umożliwia słuchanie swoich ulubionych stacji.

Przy okazji nalezy pamiętać że pobieranie bibliotek serwisu celem obejrzenia/odsłuchania ich poza siecią możliwe jest tylko i wyłączenia na urządzeniach przenośnych (smartfony, tablety itp.) i dokładnie zawęża się tylko do urządzenia, na którym funkcja offline została zaimplikowana. Tym samym „download” nie oznacza fizycznego i wolnego od zabezpieczeń ściągania plików i odsłuchiwania/oglądania na innych urządzeniach.