Lista TOP 10 audiobooków, e-booków i podcastów w aplikacji Empik Go w maju

TOP 10 – audiobooki

Numer jeden w podsumowaniu to „Wilkołak”. Oryginalna produkcja Empik Go powstała na podstawie najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. W rolach głównych w serialu występują: Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak oraz Krzysztof Zalewski.

Drugie miejsce zajęła nowość w zestawieniu – audiokomiks „Róża, a co chcesz wiedzieć?”. To unikalne wydawnictwo, które w prosty, a jednocześnie mądry sposób tłumaczy dziewczynkom i chłopcom (od lat 5-9) skomplikowane sprawy związane z nauką i technologią między innymi: co to jest cyberbezpieczeństwo, biotechnologią, globalne ocieplenie, fake newsy, gospodarka cyrkularna czy statystyka itd. W nagraniach wzięli udział ekspertki i eksperci, m. in. Janina Bąk, Alexandra Przegalińska, Piotr Konieczny, Ola i Piotr Stanisławscy, Krzysztof Gonciarz.

Trzecie miejsce zajął „1984”, czyli porażająca wizja totalitarnej przyszłości, w której wszyscy są niewolnikami despotycznego reżimu. Ciągle aktualną powieść George’a Orwella przeczytał Marcin Popczyński, a o oprawę muzyczną zadbał Tymon Tymański.

TOP 10 – podcasty

Na miejscu pierwszym, wśród najpopularniejszych podcastów w Empik Go, ponownie „Zagadki kryminalne” Karoliny Anny. To oryginalna seria 8 odcinków poświęconych brutalnym i mrożącym krew w żyłach sprawom (tajemniczym porwaniom, zaginięciom, morderstwom, zjawiskom paranormalnym).

Na drugim miejscu „Kryminatorium” youtubera i twórcy podcastów Marcina Myszki. To autorski program kryminalny, który od początku istnienia plasuje się w czołówce zestawień najpopularniejszych podcastów w Polsce. Czasami omawiane są w nim zbrodnie z pierwszych stron gazet, innym razem sprawy zapomniane i archiwalne.

Trzecie miejsce zajął podcast „Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres” Justyny Mazur, czyli specjalna seria na wyłączność Empik Go, w której autorka przedstawia historie morderstw i tajemniczych zaginięć osób w podróży.

Dominację tematyki kryminalnej przełamuje (na miejscu piątym) nowość w zestawieniu „Słowiańskie demony” Michała Kuźniara. To podcast o mitologii słowiańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem demonologii i odrobiną historii. Autor odpowiada na wiele popularnych pytań: czemu topiono Marzannę? Kim był Boruta? Dlaczego nasi dziadkowie bali się południc? Co różniło Swaroga i Swarożyca? W co tak w ogóle wierzyli dawni Słowianie?

TOP 10 – e-booki

Wśród najpopularniejszych e-booków w maju dominuje literatura kryminalna i obyczajowa. Numer jeden to „Dwa tygodnie i jedna noc”, czyli kipiący od emocji romans biurowy Whitney G., autorki popularnego cyklu „Intensywne doznania”.​

Na drugim miejscu „Złamane emocje” – drugi tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”. Cora Reilly również tym razem umieszcza bohaterów w świecie mafii. Na podium trafiła także „Zabójcza przyjaźń”, czyli chwytający za gardło, błyskotliwy i mistrzowsko poprowadzony thriller psychologiczny autorstwa Alice Feeney.

Na miejscu 7 nowość w zestawieniu -„Policjantki. Kobiece oblicze polskich służb”Marianny Fijewskiej. Autorka bestsellerowych „Pielęgniarek” tym razem wchodzi w środowiska policjantek, żeby od środka zobaczyć, jak wygląda prawd​a o ich pracy. Impulsem do tego śledztwa są szokujące wyznania kobiet, do których dotarła. Chora na seksizm szkoła policyjna, niskie zarobki, brak jasnej drogi awansu i masa papierologii to dopiero początek ich ścieżki zawodowej. Przemoc, narkotyki, agresja i śmierć – z tym stykają się na co dzień polskie policjantki i o tym właśnie opowiadają rozmówczynie Fijewskiej.

Empik/Zdjęcie główne i infografiki: Empik