„Listening Together” – Spotify prezentuje domowe playlisty stworzone przez Margaret i Dawida Podsiadło

Bez względu na to gdzie jesteśmy, kilka ostatnich tygodni spędzamy w domach, szukając nowych, kreatywnych sposobów na wykorzystanie wolnego czasu i bycie w kontakcie z bliskimi. Spotify wychodzi naprzeciw tym aktywnościom, prezentując nowo uruchomioną kolekcję „Listening Together”, gdzie użytkownicy mogą posłuchać utworów polecanych przez polskich i zagranicznych artystów, których oni sami słuchają podczas domowych aktywności.

W ramach serii użytkownicy Spotify znajdą zupełnie nowe playlisty i podcasty, stworzone przez zaproszonych do współpracy twórców, podcasterów i influencerów. Margaret i Dawid Podsiadło to tylko niektórzy z artystów, którzy przygotowali listy z rekomendowanymi utworami, które towarzyszą im podczas ulubionych domowych zajęć.

Kolekcję playlist w Polsce inaugurują:

  • Gaming z Dawidem Podsiadło w rytmach „Run to You” Bryana Adamsa, „Eyes on Me” Faye Wong oraz „In My Head” Queens of the Stone Age
  • Workout z Margaret, gdzie znajdziecie takie hity jak „Serce Baila” artystki, „Say So” Doja Cat czy „Amarillo” J Balvin

Dziś niewielu rzeczy jestem pewna poza tym, że muzyka to energia, która napędza mnie do życia – mówi Margaret, zachęcając do domowych treningów.

Globalnie w projekt zaangażowali się tacy artyści jak Selena Gomez, Dolly Parton, Normani czy Lil Yachty. Playlisty przez nich stworzone, idealne do słuchania w trakcie gotowania, medytacji bądź leniuchowania są już dostępne na Spotify.

Kolejni artyści będą dzielić się swoimi rekomendacjami już wkrótce, oferując użytkownikom coraz więcej treści polecanych do słuchania w domu, by zapewnić im komfort i poczucie wspólnoty, wtedy kiedy ich najbardziej potrzebują. A to wszystko na wyciągnięcie ręki w jednym, łatwo dostępnym miejscu, zakładce W domu na Spotify.

Ponadto, w ramach projektu „Listening Together”, Spotify uruchomił stronę spotify.com/together, na której każdy z nas może sprawdzić jakie utwory są jednocześnie odsłuchiwane przez użytkowników platformy na całym świecie. Teraz, kiedy dwie nieznajome osoby zaczną w tym samym czasie słuchać tego samego utworu, możemy zobaczyć skąd pochodzą. A to wszystko by odkryć moc muzyki i zbliżać ludzi do siebie.

Spotify