Maraton oglądania najlepszych seriali wszechczasów może zająć pół roku

Zespół analityków Picodi.com postanowił obliczyć, ile czasu trzeba byłoby przeznaczyć na obejrzenie najistotniejszych seriali światowej popkultury. Do zestawienia zostały wybrane produkcje z najwyższymi ocenami i z największą liczbą widzów.

2020 roku seriale stały się jednym z najpopularniejszych sposobów na rozrywkę. Platformy streamingowe odnotowały znaczący wzrost liczby subskrybentów, a wartość takich gigantów jak Netflix wzrosła o 72 proc. rok do roku.

Ranking otwiera produkcja animowana pt. „Simpsonowie”. Ten serial stał się nieskończonym źródłem memów i liczy już prawie 700 odcinków. Obejrzenie wszystkich sezonów, które powstawały od 1989 roku to 322 godziny nieprzerywanego oglądania.

Drugą najdłuższą produkcją w naszym zestawieniu jest serial „Supernatural” (polski tytuł „Nie z tego świata”). Na obejrzenie wszystkich 15 sezonów trzeba byłoby przeznaczyć 246 godzin. Na trzecim miejscu znalazł się „Dr House” – 131 godzin.

Jednak bycie na bieżąco z popkulturą nie zawsze wiąże się z dziesiątkami godzin przed ekranem. Wśród najkrótszych, ale bardzo popularnych produkcji, znalazł się miniserial Czarnobyl – 5 h 27 min nieprzerywanego oglądania – oraz Gambit Królowej – 6 h 35 min.

Gdyby ktoś zdecydował się na maraton serialowy i postanowił obejrzeć wszystkie najwyżej oceniane seriale wszechczasów, musiałby na to przeznaczyć 2806 godzin. Jest to równowartość 175 dni, jeśli uwzględnimy przerwę na 8-godzinny sen.

Dane o serialach pochodzą z internetowej bazy danych filmów, seriali i gier IMDb.com. Do zestawienia trafiły pozycje z notą 8,0 i więcej, oraz z liczbą ocen od 250 tysięcy wzwyż. Długość seriali uzyskano poprzez zsumowanie długości każdego pojedynczego odcinka. Uwzględniono sezony i odcinki wyemitowane przed marcem 2021 roku. Seriale oznaczone gwiazdką wciąż trwają lub zostały dla nich potwierdzone kolejne sezony.

Picodi.pl/Infografika:Picodi.pl/Zdjęcie główne:David Gomes z Pexels