„Matka też człowiek” – drugi sezon podcastu na Storytel

Justyna Szyc-Nagłowska wraca z drugim sezonem “Matka też człowiek” – podcastu o rodzicielstwie, emocjach i tematach tabu w relacjach między rodzicami oraz między rodzicami a dziećmi. Pierwszy odcinek drugiego sezonu już od 28 sierpnia, dostępny jest na Storytel.

Już po raz drugi Justyna Szyc-Nagłowska zaprasza gości do rozmowy na temat bycia rodzicem bez instagramowego filtra. Mama trójki dzieci – Franciszki i Stefanii oraz pięciomiesięcznego Henryka prowadzi ciekawe i inspirujące rozmowy,  konfrontując własne rodzicielskie doświadczenia z doświadczeniami swoich gości.

Poruszane tematy bawią, skłaniają do refleksji, a niekiedy potrafią wzruszać do łez. Macierzyństwo bowiem jest mieszanką skrajnych emocji, nadludzkiej siły, przeplatającej się z bezsilnością, zwątpieniem, dumą i miłością. I to wszystko, pełen obraz bycia rodzicem, jest zawarte w tych rozmowach.

W nowych odcinkach Justyna podejmuje wiele ważnych tematów  jak karmienie piersią czy zmieniające się po ciąży ciało. Twórczyni podcastu wraz z gośćmi rozmawia również o tym, jak przetrwać pierwsze miesiące po porodzie czy też porusza temat samodzielnego macierzyństwa.

W rozmowach towarzyszą jej wyjątkowi goście, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach ale także m.in. zaprzyjaźnionymi z autorką podcastu rodzicami. Do drugiego sezonu rozmów o rodzicielstwie Justyna zaprosiła m.in.: Olgę Frycz – aktorkę i blogerkę, Agatę Aleksandrowicz – dyplomowaną promotorkę karmienia piersią i właścicielkę bloga Hafija.pl, Sylwię Antoszkiewicz – coacha stylu, projektantkę i stylistkę, Martę Kabulską –  psychologa, dr Darię Charytonowicz – chirurga plastycznego oraz pedagog pracującą z rodzicami i dziećmi  – Paulę Niedźwiedzką.

Macierzyństwo to wielka siła, ale też też pełnia słabości, do której każda z nas ma prawo i bardzo chciałabym, żebyśmy jako mamy o tym pamiętały. Dlatego wraz z moimi rozmówcami staramy się dzielić naszym doświadczeniem i wspierać innych rodziców na ich rodzicielskiej drodze  – mówi Justyna Szyc-Nagłowska.
 

Pierwszy odcinek podcastu “Matka też człowiek 2” już od dzisiaj jest dostępny do odsłuchania na platformie Storytel.  Kolejne będą ukazywać się co tydzień – w czwartki. Łącznie zaplanowanych jest 6 odcinków.

W bibliotece Storytel słuchacze mogą znaleźć również inne podcasty, m.in. “Garderobiana” Karoliny Sulej, “Cisza i spokój” Natalii Sosin-Krosnowskiej czy “Jestem i Będę” Oriny Krajewskiej.

Storytel/Zdjęcie główne:Storytel