MTN Rwanda uruchamia mobilną telewizję

MTN, operator telekomunikacyjny działający w Rwandzie, uruchomił mobilną aplikację do oglądania materiałów wideo i telewizji przez technologię streamingu.

MTN TV – Irebere Nawe, tak nazywa się aplikacja, dostępna na telefony z systemem Android, będzie operowała na lokalnych rozwiązaniach chmurowych, dzięki czemu czas buforowania materiałów wideo będzie dużo krótszy co przełoży się bezpośrednio na koszty dla konsumentów związane z korzystaniem z mobilnego internetu.

Aplikacja będzie oferowała materiały wideo z kategorii news, muzyka, sport, zdrowie, lokalne produkcje filmowe i serialowe oraz specjalne treści dla dzieci, jak równiez zagraniczne produkcje wideo.

Dzięki rozwiązaniom oparym na lokalnej chmurze pakiety cenowe oferowane w aplikacji są o połowe tańsze od ich standardowych odpowiedników.

Koszty pakietów rozkładają się na trzy plany: Dzienny, 50 mb za 100 franków rwandyjskich, Tygodniowy, 1 gb za 500 franków i Miesięczny, 5 gb za 3 000 franków rwandyjckich (1 frank rwandyjski = 0,00123$)