MTV uruchomiło pierwsze europejskie wersje serwisu Play.

Viacom uruchomiło w Holandii oraz Belgii pierwsze europejskie wersje aplikacji MTV Play.

Aplikacja MTV Play jest częścią większego projektu, Viacom Play Plex uruchomionego w 180 krajach w 2015 roku. Platforma oferuje elastyczne podejście do dystrybucji treści oferowanych w poszczególnym kraju przez stacje Viacom, takie jak Comedy Central, MTV, Nickelodeon, Paramount Channel, Spike i BET.

Każdy z nadających na świecie kanałów spółki otrzyma dedykowaną aplikację, która będzie pozwalała na dostęp do biblioteki programów na żądanie, oraz da możliwość oglądania lokalnej wersji stacji i pozwoli na korzystanie z dodatkowych treści jak gry. Sposób dostępu do aplikacji Viacom Play Plex oraz ich zawartość oferta w poszczególnych krajach będzie różna i uzależniona od lokalnych uwarunkowań.

MTV Play, uruchomiony w Europie na początku w Holandii oraz Belgii będzie oferował telewizję na żywo, programu w systemie cutch-up (czyli zaraz po premierze telewizyjnej) oraz w systemie na żądanie. Obecnie dostęp do treści oferowanych poprzez aplikację MTV Play jest darmowy dla każdego użytkownika, w tym między innymi bardzo popularny program Ex On The Beach: Double Dutch.

Platforma Viacom Play Plex od czasu uruchomienia odnotowała ponad 20 milionów pobrań plików oraz 390 milionów streamingów wideo. Aplikacje w ramach Play Plex dostępne są w wersjach na systemy iOS i Android.