Netflix ciągle w górę.

Netflix po pierwszym udanym kwartale tego roku, ciągle rośnie. W drugim kwartale Netflixowi przybyło ponad 5 miliona nowych subskrybentów.

Najnowsze kwartalne sprawozdanie Netflixa wskazuje, iż nie można go zatrzymać. W drugim kwartale serwis pozyskał 5,2 miliona nowych subskrybentów. Większość z nich pochodzi spoza terytorium USA – 4,14 miliona, natomiast w USA na subskrypcje serwisu zdecydowało się 1,07 miliona. W ten sposób Netflix przekroczył o 62 proc. prognozy prezentowane po pierwszym kwartale bieżącego roku. Wtedy to plan był prosty, zdobyć kolejne 3,2 miliona nowych użytkowników. Tym samym przychody serwisu w drugim kwartale wzrosły do 2,97 miliarda dolarów.

Nie ma też żadnych wątpliwości, iż jednym z głównych czynników, które spowodowały tak duży wzrost nowych użytkowników to liczba premier sztandarowych seriali Netflixa w drugim kwartale. Nowe sezony House of Cards, Orange is The New Black oraz Master of None przyciągają użytkowników, pytanie czy pozostaną oni z serwisem na dłużej.

W liście do inwestorów serwis zaznacza, że w drugim kwartale zaprezentował 14 nowych oryginalnych sezonów serialowych (w tym dwa z gatunku komediowego, sześć dokumentów, dwa seriale dokumentalne, dziewięć filmów oraz siedem oryginalnych tytułów dla dzieci).

Nie zaszkodziły serwisowi zapowiedzi zakończenia dwóch ważnych i lubianych tytułów Sense8 oraz The Get Down. Netflix szacuje, iż trzeci kwartał tego roku zamknie kolejnym wzrostem nowych subskrypcji na poziomie 4,4 miliona.