Netflix

Netflix dostępny w języku indonezyjskim

Netflix wprowadza dla indonezyjskiej publiczności interfejs użytkownika oraz napisy w języku indonezyjskim.

Netflix ogłosił, że od 19 października 2018 r. indonezyjscy członkowie serwisu będą mogli korzystać z w pełni zlokalizowanego interfejsu użytkownika oraz oglądać treści z napisami w języku indonezyjskim.

Indonezyjscy użytkownicy serwisu mogą teraz z łatwością ustawić język interfejsu użytkownika na indonezyjski, a także oglądać popularne indonezyjskie treści oraz chętnie oglądane na całym świecie seriale oryginalne Netflix, anime, filmy i programy dokumentalne, występy stand-upowe, programy i seriale dla dzieci oraz filmy, programy i seriale koreańskie w wysokiej jakości, bez reklam i z napisami w języku indonezyjskim. 

Serwis ogłosił również, że zawarł umowy partnerskie dotyczące pakietów danych do oglądania treści video z lokalnymi indonezyjskimi operatorami, do których należą XL Axiata, Bolt, Hutchison 3 Indonesia i Smartfren.

„Udostępniając konsumentom materiały w wybranym przez nich języku Netflix staje się dla nich bardziej przystępny, a także lepiej dopasowany do ich potrzeb. Cieszymy się, że indonezyjscy członkowie naszego serwisu mogą teraz korzystać z naszych usług w swoim języku” — mówi Jessica Lee, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej na Azję.

Oprócz w pełni zlokalizowanego interfejsu oraz napisów użytkownicy serwisu będą także mieli dostęp do większej ilości indonezyjskich treści, w tym do popularnych filmów takich jak „Laskar Pelangi”„Merantau”, „Ada Apa Dengan Cinta 2”„Galih dan Ratna” czy „Filosofi Kopi”.

Indonezyjscy konsumenci będą również mogli odkrywać i oglądać popularne na całym świecie treści oryginalne Netflix dostępne w wersjach z napisami w ich rodzimym języku, w tym seriale „Do wszystkich chłopców, których kochałam ”„Stranger Things”„Trzynaście powodów”„Insatiable”, a także najnowsze koreańskie produkcje takie jak „Mr Sunshine” i „YG Future Strategy Office”.

„Chcemy, aby korzystanie z serwisu Netflix stanowiło dla naszych indonezyjskich użytkowników przyjemne i ekscytujące doświadczenie. Dlatego oferujemy im bogaty wybór łatwo dostępnych treści” — dodaje Lee.

Dodatkową gratką jest premiera oryginalnego filmu produkcji indonezyjskiej zatytułowanego „The Night Comes for Us”. Film wyreżyserował Timo Tjahjanto, a występują w nim m.in. Joe Taslim, Iko Uwais, Julie Estelle i Dian Sastrowardoyo. Obraz otrzymał pozytywne recenzje po pokazie w Stanach Zjednoczonych w ramach festiwalu Fantastic Fest, a od 19 października będzie dostępny w Indonezji oraz na całym świecie tylko w serwisie Netflix.

Każdy mieszkaniec Indonezji, który dotychczas nie korzystał z serwisu Netflix, może skorzystać z bezpłatnego miesiąca. Zarejestrowani użytkownicy mogą oglądać popularne treści za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu w tym samym czasie, co widzowie na całym świecie. Dodatkowo, abonenci planu Premium mają dostęp do dostępnych wyłącznie w serwisie Netflix filmów i seriali w jakości Ultra HD 4K i HDR.

Netflix