Netflix ogłasza kontynuację The Umbrella Academy

Netflix wyprodukuje trzeci sezon The Umbrella Academy.

W obsadzie znajdą się Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Justin H. Min, Ritu Arya i Colm Feore. Steve Blackman (Fargo, Altered Carbon) powróci jako showrunner i prducent wykonawczy.

Producentami wykonawczymi oprócz Blackmana będą Jeff F. King, Mike Richardson, Keith Goldberg, Jesse McKeown, Gerard Way i Gabriel Bá.

Netflix zamówił 10 godzinnych odcinków, które zostaną wyprodukowane przez UCP (Universal Content Productions). Produkcja rozpocznie się w lutym w Toronto (Kanada). Premiera drugiego sezonu tego docenionego przez krytyków serialu o super bohaterach miała miejsce 31 lipca 2020 w serwisie Netflix.

Pięć ostrzegał swoją rodzinę (wiele razy), że użycie jego mocy do ucieczki przed apokalipsą wywołaną przez Vanyę w 2019 roku było ryzykownym pomysłem. No i miał rację — rodzeństwo zostało rozrzucone w czasie na przestrzeni trzech lat od 1960 roku, wokół Dallas w stanie Teksas.

Po utknięciu w przeszłości niektórzy z nich — przekonani, że są jedynymi ocalałymi — zaczynają budować nowe życie. Pięć ląduje jako ostatni, w samym środku katastrofy atomowej, która — uwaga, spojler! — jest skutkiem zakłócenia linii czasu przez grupę (czy to déjà vu?).

Teraz Akademia musi się jakimś sposobem znowu zebrać, odkryć, co wywołało katastrofę, zapobiec jej, a później powrócić do teraźniejszości, żeby nie dopuścić do drugiej apokalipsy — unikając przy tym zamachów ze strony trójki bezlitosnych zabójców ze Szwecji. Luzik, wszystko pójdzie jak z płatka.

Netflix/Zdjęcie główne: Netflix