Netflix podnosi ceny na wybranych rynkach.

Netflix już od dłuższego czasu testował użytkowników w sondażach, ile gotowi byliby zapłacić za dostęp do jego bibliotek wideo. Sondaż się skończył, podwyżki weszły w początkową fazę testów.

Pierwszy raz od trzech lat serwis podniósł ceny subskrypcji między innymi w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. jest o początek podnoszenia cen na pozostałych rynkach, gdzie Netflix prowadzi swoja działalność.

W Wielkiej Brytanii cena na plan standardowy wzrosła o 50 pensów do wysokości 7,99 funta miesięcznie, przy czym najwyższy plan Premium to miesięczny koszt 9,99 funta a plan podstawowy to 5,99 funta i pozostaje bez zmian. Nie dziwi podwyżka planu Standardowego, ponieważ jest on najczęściej wybieranym planem przez użytkowników.

W większości krajów ze strefy euro podstawowy plan pozostaje na poziomie 7,99 euro miesięcznie, wzrastają ceny planu Standardowego do wysokości 10,99 euro oraz Premium do 13,99 euro za miesiąc.

Przypomnijmy, serwis oferuje dostęp do treści w trzech planach. Podstawowy/1 ekran pozwala na oglądanie maksymalnie na jednym ekranie jednocześnie w jakości SD i pobieranie plików na jeden telefon lub tablet w miesięcznej cenie w Polsce 34 złotych. Standardowy/2 ekrany pozwala na oglądanie maksymalnie na dwóch ekranach jednocześnie w jakości HD i pobieranie plików na dwa telefony lub tablety w miesięcznej cenie w Polsce 43 złotych. Subskrypcja Premium/4 ekrany pozwala odpowiednio oglądać jednocześnie na czterech ekranach w jakości HD lub Ultra HD oraz pobierać treści na cztery telefony lub tablety w cenie 52 złotych miesięcznie w Polsce.

Nie czekamy na zmiany cen na wyższe w Polsce, ale jesteśmy bardzo ciekawi kiedy i ile bedziemy płacić więcej.

Netflix w drugim kwartale tego roku osiągnął magiczną liczbę 100 milionów subskrypcji na całym świecie a w trzecim kwartale tego roku przybyło mu kolejnych 3,65 miliona użytkowników.