Netflix podpisał umowę na wyłączność z Alexem Piną oraz wieloletnią umowę produkcyjna z wytwórnią Aggregate

Netflix ogłosił dzisiaj podpisanie umowy na wyłączność ze światowej sławy producentem i scenarzystą Alexem Piną, autorem najpopularniejszego serialu nieanglojęzycznego na Netflix –  Dom z papieru (La Casa de Papel).

Zgodnie z warunkami umowy, Pina, założyciel firmy producenckiej Vancouver Media oraz twórca tak wybitnych seriali jak Vis a Vis, Statek oraz Paco i jego ludzie, wyprodukuje nowe seriale i projekty na wyłączność 125 milionów użytkowników Netflix na całym świecie.

Eric Barmack, wiceprezydent ds. produkcji oryginalnych Netflix, powiedział: – Jesteśmy niezmiernie podeskscytowani mogąc ogłosić podpisanie umowy z Alexem Piną i współpracą z tak uzdolnionym twórcą i zespołem produkcyjnym. Jesteśmy pewni, że Alex, dzięki swoim wyjątkowym pomysłom i talentowi do opowiadania historii, będzie dalej przekraczał granice i docierał do odbiorców na całym świecie.

Álex Pina dodał: – Praca z Netflix to spełnienie marzeń. Żyjemy w czasach, kiedy seriale stają się jednym z najważniejszych ruchów kulturowych w historii. Możliwość dotarcia do każdego zakątka na Ziemi i tworzenie rzeczywistości, w której treści w każdym języku mogą z łatwością się rozprzestrzeniać, to jak bycie częścią marzenia tysięcy twórców na całym świecie; produkcje, które powstają w malutkich miejscach może dziś zobaczyć każdy. Musieliśmy, razem z Netflix, stać się częścią tego rewolucyjnego przedsięwzięcia.

Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych części Domu z papieru, umowa podpisana z Piną przewiduje produkcję trzeciego sezonu serialuktórego premiera planowana jest na 2019 rok. Pina będzie także autorem i producentem innych projektów – m.in. Sky Rojo – kobiecego dramatu akcji, którego produkcja rozpocznie się w przyszłym roku.

Alex Pina to założyciel Vancouver Media, który odmienił przemysł filmowy i telewizyjny w Hiszpanii. Pina był reżyserem i autorem scenariusza do filmu Kamikaze (2004), który zdobył Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Miami. Był także scenarzystą i producentem m.in. Brain Drain – Fuga de cerebros, Trzy metry nad niebem oraz Tylko Ciebie chcę – jednego z najbardziej kasowych filmów ostatnich lat w Hiszpanii.

Netflix umocnił swoją współpracę również z aktorem, reżyserem i producentem – Jasonem Batemanem. Wytwórnia Batemana  – Aggregate – podpisała wieloletnią umowę z zastrzeżeniem prawa pierwszeństwa dla Netflix. 

Bateman nawiązał także współpracę z cenionym i doświadczonym producentem i kierownikiem produkcji Michaelem Costiganem (American Gangster, Nienasyceni, Zrodzony w ogniu, Ghost in the Shell). Bateman i Costigan połączą swoje siły i umiejętności, aby pod szyldem Aggregate wspólnie rozwijać przyszłe projekty, w które zaangażowane będą zarówno wschodzące talenty, jak i twórcy i aktorzy, z którymi pracują od lat.

Bateman już od dawna jest związany z Netflix – obecnie pełni funkcję reżysera, producenta wykonawczego i odgrywa główną rolę w serialu Ozark. Drugi sezon serialu będzie dostępny już 31 sierpnia. 

Netflix