Netflix pracuje nad ponownym nadejściem Jezusa.

Netflix we kooperacji z twórcami miniserialu „Biblia” pracuje nad Mesjaszem, opowieścią o współczesnym Jezusie.

Jak Donosi Deadline, nowy projekt kreowany przez scenarzystę Michaela Petroni (The Book Thief) oraz producentów Marka Burnetta i Romy Downey (The Bible) został zatwierdzony w ramach Kalifornijskiego programu ulg podatkowych w kwocie ponad 7,5 miliona dolarów.

Messiah obecnie jest w fazie konceptu i będzie przedstawiał kronikę wydarzeń o reakcji współczesnego człowieka na pojawienie na środkowym wschodzie człowieka czyniącego cuda, nowego mesjasza. Do nowej produkcji zaangażowano cenionych scenarzystów i producentów filmowych w kategorii filmów religijnych.

Kalifornijska ustawa ulg podatkowych, skierowana do producentów z branży rozrywkowej, czytaj filmowej i od bieżącego roku serialowej, od 2014 roku wybiera zgłoszone projekty, które uzyskają ulgi podatkowe co przekłada się na rozwój branży. Wraz z projektem Messiah, dofinansowanie w postaci ulgi otrzymały cztery inne projekty prowadzone przez stację Fox (8,3 miliona dolarów), dwa projekty dla HBO (7,7 + 5,5 miliona dolarów) oraz studio NBC (prawie 5 milionów dolarów).