ROME, ITALY - APRIL 18: Reed Hastings attends Reed Hastings panel during Netflix 'See What's Next' event at Villa Miani on April 18, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Ernesto S. Ruscio/Getty Images for Netflix) *** Local Caption *** Reed Hastings

Netflix rozczarowuje inwestorów

Netflix w drugim kwartale pozyskał 5,2 miliona nowych użytkowników, to jest o cały milion mniej z planowanych.

Tym samym serwis rozczarował inwestorów a wycena spółki na Wall Street nagle spadła o 14 procent. Spowodowało to spadek kapitalizacji spółki o 24,2 miliarda dolarów.

W liście do inwestorów serwis pisze, iż przecenił swoje możliwości wzrostowe i w bieżącym kwartale zrewidował prognozy wzrostu do 5 milionów nowych użytkowników.

W drugim kwartale bieżącego roku, według najnowszego sprawozdania Netflix uzyskał przychód w wysokości 3,9 miliarda dolarów a dochód wzrósł do 384 milionów dolarów w porównaniu z poprzednim kwartałem na poziomie 66 milionów.

Na koniec drugiego kwartału serwis mógł się pochwalić 130 milionami płatnych subskrypcji.

Netflix również zapowiedział więcej inwestycji we własne produkcje, ale nieanglojęzyczne. Jest to odpowiedź na wzmacniającą się konkurencję ze strony HBO, Amazona, Apple oraz Disneya.

Netflix spodziewa się, że w najbliższych latach wzrost nowych użytkowników nie będzie już tak duży a to ze względu na pojawienie się konkurencji na rynkach zagranicznych takich jak Niemcy i Francja, w których to serwis jest bardzo popularny. Samemu serwisowy nie sprzyja również połączenia gigantów mediowych jak At&T z Warner Media, Fox z Disneyem i Comcastem. Plany rozwojowe w Europie psuja również tacy nadawcy jak ProSieben w Niemczech i Salto we Francji, którzy mocno rozbudowują swoje usługi wideo w Europie.

Broadband News/stream2me