Netflix to nie tylko oryginalne seriale. W serwisie coraz popularniejsze są filmy dokumentalne.

Podczas gdy Netflix swoją rozpoznawalność na rynku serwisów SVOD zdobywa dzięki wysokiej jakości autorskich seriali, w tle jednak dużą popularnością cieszy się biblioteka filmów dokumentalnych.

Jak podaje sam serwis, w ubiegłym roku ponad 68 milionów osób (przypomnijmy, iż Netflix ma ponad 90 milionów subskrybentów na całym świecie) obejrzało film dokumentalny w serwisie. Co najmniej 73 proc. wszystkich użytkowników obejrzało minimum jeden dokument w 2016 roku.

Szefowa odpowiedzialna za dział dokumentalny w serwisie, Lisa Nishimura twierdzi, że jest to efekt tego, że widzowie do obejrzenia filmu dokumentalnego potrzebują specjalnej atmosfery, która pomoże im się skupić na oglądanych treściach., piątkowy wieczór przy kasie kinowej nie sprzyja tego typu doświadczeniom.

Według serwisu dokumenty to również dobry sposób na rozpoczęcie wielu ciekawych dyskusji w mniejszych lub większych społecznościach a dotyczących aktualnych problemów człowieka. Tak między innymi się stało po ubiegłorocznej premierze dokumentu „Making a Murder” Laury Riccardi i Moiry Demos, który rozpoczął w USA dyskusję na temat systemu sądownictwa karnego w Ameryce.

Netflix w swojej bibliotece posiada około 2 tysięcy pozycji dokumentalnych na bieżąco aktualizowanych.