Netflix uruchomił malajską wersje serwisu

Netflix udostępnił 28 sierpnia  interfejs serwisu w języku malajskim. Użytkownicy mogą teraz przeglądać serwis, czytać tytuły i streszczenia oraz oglądać filmy, seriale i programy z napisami i dubbingiem w języku malajskim. 

– Netflix wyznaje zasadę, że użytkownicy powinni mieć pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób konsumują rozrywkę. Cieszymy się, że teraz mają oni możliwość korzystania z serwisu Netflix w języku malajskim. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na ich wrażenia z oglądania oraz odpowie na potrzeby widzów, którzy wolą konsumować treści Netflix w języku ojczystym – powiedział rzecznik firmy Netflix. 

Interfejs w języku malajskim stanowi dodatkowe udogodnienie dla rodzin.  Użytkownicy mogą zmienić język swojego profilu na malajski, wybierając opcję „Język” w sekcji „Zarządzaj profilami” dostępnej w oknie przeglądarki komputera, telewizora lub urządzenia przenośnego.

Wszystkie elementy serwisu Netflix, w tym strona logowania, wyszukiwarka, kolekcje i płatności, są już w całości dostępne w języku malajskim na wszystkich urządzeniach. Każde konto Netflix może mieć przypisanych maksymalnie pięć profili, a każdy z nich może mieć inne ustawienia językowe.

Użytkownicy Netflix spoza Malezji również będą mieli możliwość zmiany języka interfejsu na malajski. 

Netflix dodaje do globalnej oferty nowe malajskie produkcje. Już wkrótce użytkownicy serwisu Netflix z całego świata będą mogli obejrzeć nowy stand-up pt. „Dr. Jason Leong: Hashtag Blessed” autorstwa malajskiego komika dr. Jasona Leonga, byłego lekarza, którzy porzucił zawód na rzecz kariery scenicznej, a także nową komedię romantyczną Adriana Teha „All Because of You”. Ulubione filmy, seriale i programy Netflix malajskiej widowni,  takie jak „Stranger Things”, „Wiedźmin”, „Kingdom” czy „The Umbrella Academy”, będą również dostępne z napisami w języku malajskim. 

Netflix nieustannie dąży do polepszania wrażeń użytkowników serwisu, a do najnowszych udoskonaleń należą między innymi funkcje Inteligentne pobieranie, Kontrola rodzicielska i rząd Top 10.

Netflix/Zdjecie główne:Netflix