Netflix wynajmuje dwa studia nagraniowe od Toho Studio

W Toho Studio powstało wiele filmów, które położyły podwaliny pod japońską kinematografię. Tu nakręcono między innymi legendarnych „Siedmiu Samurajów” Akiry Kurosawy i serię filmów z Godzillą, która wstrząsnęła światem.

Co roku Toho Studio otwiera swoje drzwi dla tysięcy artystów. To jedna z największych wytwórni w Japonii. Jako ktoś, kto zrobił karierę, pracując nad japońskimi filmami i serialami, zawsze marzyłem o realizowaniu moich projektów w Toho Studio.  

Netflix podpisał z Toho Studio umowę na kilkuletni wynajem dwóch studiów nagraniowych o międzynarodowym standardzie. Od kwietnia 2021 roku Netflix będzie miał dostęp do Sceny 7 i Sceny 10, a także do kilku pomieszczeń studyjnych w okręgu Setagaya na przedmieściach Tokio. Jeszcze w tym roku planuje zrealizować w Toho Studio dwa ambitne projekty — seriale „Yu Yu Hakusho” i „Sanctuary”.

Od początku naszej działalności w 1932 roku współpracujemy z licznymi filmowcami, serwisami streamingowymi i twórcami reklam z całego świata. Cieszymy się, że Netflix dołączy do naszych fantastycznych talentów w Toho Studio. Razem możemy nadal zapewniać globalnej publiczności inspirującą rozrywkę” — powiedział Mitsuru Shimada, prezes i dyrektor generalny Toho Studio.

W ramach nowego partnerstwa Netflix nadal planuje rozwijać kolekcję historii z Japonii. W tym roku wyda ponad 25 oryginalnych filmów aktorskich i tytułów anime. Serwis urozmaici katalog, wzbogacając listę filmów o tytuły takie jak „Ride or Die”, „We Couldn’t Become Adults” i „Asakusa Kid”, nowe seriale, takie jak długo oczekiwany drugi sezon „Nagiego reżysera”, i ciekawe programy bez scenariusza, takie jak „Creator’s File: Gold”, które zostaną udostępnione jeszcze w tym roku. 

Netflix/Zdjecie główne: Toho Studio