Netflix zapowiada co miesiąc nowe brazylijskie produkcje

Fanów brazylijskich produkcji czeka w tym roku prawdziwa gratka. Już od lipca co miesiąc na Netflix będą pojawiać się nowe brazylijskie treści oryginalne — seriale, dokumenty, filmy i programy reality show — najlepsze historie z każdego gatunku, które usatysfakcjonują wszystkie gusty i temperamenty. Na początek obejrzyj zwiastun zawierający niepublikowane wcześniej sceny z różnych tytułów. 

W nowych scenach z wyczekiwanego drugiego sezonu serialu „Sintonia” pojawiają się nowi bohaterowie: Tally (Gabriela Mag), w której zakochuje się Doni, i Levi z kościoła, którego gra Bruno Gadiol. Trójka przyjaciół — Doni, Rita i Nando — nadal goni za marzeniami, próbując pokazać światu, na co ich stać, i pokonując kolejne wyzwania w swojej społeczności na obrzeżach São Paulo.

Otwieramy okno na świat, żeby wszyscy mogli zobaczyć, jak żyjemy i jak sobie radzimy. Chcemy pokazać, że Brazylia jest różnorodnym krajem. Że nasi ludzie i historie to znacznie więcej niż tylko stereotypy – powiedział aktor Christian Malheiros, który gra Nando w serialu. 

Fani brazylijskich filmów mają mnóstwo powodów do świętowania. Oprócz zwiastunów przekomicznych scen z filmu „Z pamiętnika niewidzialnej dziewczyny” Netflix ujawnia również pierwsze zdjęcia obsady, w tym nowych bohaterów, w których wcielają się m.in. Júlia Rabello, Stepan Nercessian i Rosane Gofman. Lucca Picon, Gabriel Lima, Marcus Bessa i Caio Cabral dołączają do obsady pierwszego sezonu, w której znaleźli się Klara Castanho, Julia Gomes, Fernanda Concon i Kiria Malheiros.

Netflix prezentuje również dwa nowe filmy, które będą miały premierę w drugiej połowie 2021 r. „Amor Sem Medida” to komedia romantyczna z Leandro Hassumem w roli niskiego mężczyzny, który zakochuje się w pięknej, wysokiej kobiecie. W filmie „Pamiętniki studentek z wymiany” główne role grają Larissa Manoela i Thati Lopes. Po ogromnym sukcesie filmu „Tryb samolotowy” obejrzanego w ponad 28 milionach gospodarstw domowych na całym świecie Larissa gra teraz nastolatkę, która zapisuje się razem z przyjaciółką na wymianę studencką, mając nadzieję, że rozwiąże w ten sposób wszystkie swoje problemy. 

Nas Brazylijczyków cechuje gorący, intensywny styl życia. Chętnie rzucamy się w wir nowych doświadczeń, wrażeń i uczuć. Ten film doskonale to odzwierciedla, pokazując pragnienie poznawania nowych kultur, chęć podejmowania wyzwań i przezwyciężania trudności, nawet w innym języku – powiedziała Larissa.

Miłośników dokumentów ucieszy możliwość zajrzenia za kulisy serialu „É o Amor: Família Camargo”. Autorzy tego programu przyglądają się z bliska codziennemu życiu jednej z największych brazylijskich ikon muzyki country Zezé di Camargo, towarzysząc mu na farmie, gdzie razem z córką Wanessą Camargo nagrywa swój nowy album. 

Filmowanie tej serii było naprawdę wyjątkowym i fantastycznym przeżyciem. Jestem pod dużym wrażeniem znakomitej produkcji, a w dodatku to produkcja brazylijska! Nigdy nie przypuszczałem, że będę mógł nakręcić dokument pokazujący naszą rutynę, prywatne życie w naszym domu i to, jak radzimy sobie z trudnymi sytuacjami i uczuciami – powiedział Zezé.

Do kolekcji programów dokumentalnych dołączy też „Jan Boży: Uzdrowienia i zbrodnie” przedstawiający historię mężczyzny, który zasłynął na całym świecie dzięki swoim operacjom duchowym i znalazł się w samym centrum największego skandalu związanego z molestowaniem seksualnym w Brazylii. Wcześniej zapowiedziano już serial „Elize Matsunaga: Historia pewnego morderstwa” oraz program „Emicida: AmarElo – Live in São Paulo” będący zapisem koncertu na scenie Theatro Municipal de São Paulo. 

Doskonałą rozrywkę zagwarantują widzom dwa popularne na całym świecie programy reality show — teraz w wersji stuprocentowo brazylijskiej. Gospodarzami programu „Miłość jest ślepa: Brazylia” są Camila Queiroz i Klebber Toledo — prywatnie para — którzy sprawdzają, czy miłość jest rzeczywiście ślepa. 21 lipca będzie miał swoją premierę program „Too Hot to Handle: Brazylia”, w którym grupa atrakcyjnych singli i singielek zostanie poddana trudnej próbie na rajskiej wyspie. 

Netflix/Zdjęcie główne: Netflix